Aktuality

10 rad, jak se nenechat v e-shopu oškubat

28. 4. 2014

Také máte pocit, že prodejcům jde jen o maximální zisky? Také jste se spálili při nákupu přes internet? Stálo vás to nervy, peníze a čas a už nechcete něco takového opakovat? Poradím vám, jak postupovat, abyste se vyvarovali největším chybám při nákupech v e-shopech.

Má doporučení vychází z jednoduché myšlenky: prodejcům jde především o peníze - pokud však  e-shop chce, aby se k němu zákazníci vraceli, musí se chovat korektně. Proto je u ověřených prodejců radost nakupovat. Jsou rychlí, úslužní a schopní poradit i řešit reklamace.

Jak tedy poznám, který e-shop je ten slušný?

Přečtěte si 10 rad, které vám pomohou:

  1. Výrazně levnější zboží, než ve všech jiných obchodech, může být prvním vykřičníkem. Nešetřete za každou cenu.
  2. Využívejte cenových srovnávačů (Heureka, Zboží apod.), ale jen cenou se rozhodně neřiďte.
  3. Kartou nebo prostřednictvím některých z platebních bran plaťte až u prověřeného obchodníka. Raději první nákupy řešte dobírkou nebo osobním převzetím se zaplacením na místě.
  4. Sledujte skladovou dostupnost zboží. Žádný obchod nemůže mít vše, ale většina produktů by měla být skladem.
  5. Bez rychlého nalezení kontaktu na prodávajícího e-shop s klidným svědomím opusťte. Doporučuji si ověřit kontaktní údaje, klidně prodejci zavolejte nebo pošlete e-mail. Pokud bude váznout komunikace již před nákupem, jak to bude vypadat s případnou reklamací?
  6. V případě nákupu za větší peníze si prověřte obchodníka na www.justice.cz.
  7. Reklamační řád je nutností! Dvouletá záruka standardem. Pamatujte na to, že můžete odstoupit od nákupu do 14 dní.
  8. V detailu produktu vyhledávejte různé parametry, popisy, hodnocení, recenze a podle množství publikovaných informací si udělejte vlastní názor. Recenze a komentářů ale berte s rezervou, PR agentury totiž umí obraz obchodníka i produktu řádně „vylepšit“.
  9. Hledejte na stránkách certifikáty kvality, viz www.apek.cz.
  10. Obchody, které mají přizpůsobené zobrazení (responzivní design) pro mobilní zařízení (tablet, telefon) mají malé plus v mé důvěře, že to s podnikáním na síti myslí vážně.

Pokud si nejste vybraným obchodem 100% jistí, hledejte dál, zboží nabízí většinou více obchodníků a jistě najdete toho správného.

Máte pro nás radu č. 11?