Aktuality

10 způsobů, jak využít čtečky čárových kódů ve skladu

20. 2. 2024
WMS mobile terminal ve skladu

Mobilní čtečky čárových kódů online propojené se systémem ABRA Gen umožňují významné zlepšení kontroly a managementu práce ve skladu. Navíc usnadní a zrychlí práci skladníků na příjmu i výdeji. Jaké praktické funkce mobilní terminály nabízejí a jak je co nejlépe využít?

Pro čtečky čárových kódů využíváme vlastní moderní aplikaci nazvanou Mobilní skladník, která funguje jako komplexní WMS mobilní terminál. Jeho hlavní výhodou je využití hardwaru s operačním systémem Android. Z toho plynou další výhody, jako je široká nabídka cenově dostupných a kvalitních zařízení, rychlost a jednoduchost nasazení a možnost customizace přímo u zákazníka. Navíc garantujeme úplnou integraci s ABRA Gen včetně dodání našimi konzultanty a plnou zákaznickou podporu.

Centrum pro logistiku

Pomůžeme vám zřídit skutečně efektivní skladový provoz.

Chcete snížit chybovost nebo potřebujte řešit jiný problém související se skladovým provozem? Uvažujete o stavbě nového skladu nebo reorganizaci stávajícího? Podívejte se, s čím vám může pomoci naše specializované Centrum pro logistiku.

Centrum pro logistiku

Mobilní terminály snímají 1D nebo 2D čárové kódy a tím usnadňují práci skladníkům v terénu, kteří mohou pracovat efektivněji bez nutnosti složitého vyplňování tabulek či jiných dokumentů. Skladníci vždy ví, co je třeba udělat a všechny úkony při naskladnění i vyskladnění jim seřadí systém podle předem zadaných kritérií. Mohou se tak soustředit na samotnou práci místo na hledání zboží či materiálu, papírování nebo neustálého odbíhání od rozdělané práce k počítači. Manažeři pak mají v reálném čase perfektní přehled o pohybu všech zásob.

Přehledné řízení a správa pro manažery

Jako manažer zodpovědný za bezchybný chod skladu a související procesy potřebujete mít vždy k dispozici veškeré informace nutné ke správným rozhodnutím a řízení. Procesy ve skladu řídíte v systému ABRA Gen, kde připravujete skladníkům veškeré doklady, s nimiž následně mohou pracovat v online terminálech.

  1. Dokonalý přehled o dění ve skladu i o zásobách – využijte procesního řízení nad skladovými doklady.
  2. Řízení práce skladníků (lze vytvářet fronty dokladů pro příjem i výdej) a kontrola časové náročnosti úkolů. Rovnoměrné rozdělení práce mezi skladníky a určení odpovědnosti za svěřené úkoly.
  3. Podpora polohovaných i nepolohovaných skladů. Odpadá hledání volných míst, zboží, papírování, vyplňování tabulek či dokladů.
  4. Všechny doklady jsou vždy aktuální a na jednom místě – příjemky, dodací listy, faktury, skladové karty. Prakticky nulová chybovost – automatické úkony zabrání opomenutí nebo omylům.
  5. Bezproblémové inventury, včetně neblokačních a částečných, pouze na vybraných pozicích ve skladu.
  6. Informace o zásobách a potřebném zboží či materiálu vč. zobrazení obsahu skladových pozic.
  7. Naskladnění i vyskladňování podle určených strategií (např. stáří zásob či umístění položek na pozicích).
  8. Skladové zásoby lze průběžně oceňovat, aniž by se zablokovala práce s doklady.
  9. Minimalizace „ležáků“ – optimalizace nákupu i prodeje.
  10. Propojení se všemi dalšími agendami v ABRA Gen.

Potřebujete zrychlit práci skladníků i ve své firmě? Kontaktuje nás, poradíme Vám, jak začít Mobilního skladníka používat.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ