4 důvody proč Průmysl 4.0 bude vládnout všem

13. 5. 2019
Automatizace výrobní haly

Přemýšlíte o automatizaci ve své firmě? O robotech a automatických linkách? O pořizování dat z výroby rovnou do svého ERP systému a využití Business Intelligence při rozhodování? Děláte dobře! Máte šanci tu být ještě za 10 let.

První, kdo by měli o automatizaci přemýšlet, jsou majitelé firem a jejich manažeři. Automatizace přinese do firmy stabilitu, jistotu a perspektivu do budoucnosti. Je tedy jedinou možnou alternativou, pokud to s podnikáním myslíte vážně. Jste na to připraveni? Přečtěte si 4 důvody, proč o Průmyslu 4.0 vážně uvažovat.

 1. Sníží náklady

  Automatizací výroby jednoduše snížíte náklady na výrobky. Ušetřené peníze pak můžete částečně investovat do vlastního vývoje a předehnat konkurenci.

 2. Zrychlí strategické rozhodování

  Pořizování dokladů, jejich oběh ve firmě a schvalovací procesy zrychlí jejich automatizace a správné nastavení vašeho informačního systému. Obchodní výsledky budete mít po ruce kdykoliv, kdekoliv a vždy budou aktuální. To vám dovolí rozhodovat třeba i ze zahraniční pracovní cesty nebo učinit opatření v kritických chvílích.

 3. Umožní být krok před konkurencí

  Pokud zrovna nevlastníte rukodělnou výrobu pak vám co nejrychlejší automatizace přinese efektivnější výrobu a možnost levnější a vyšší produkce. Tím můžete konkurovat v poptávce po zboží.

 4. Šetří drahé zdroje ale i přírodu

  Všichni víme, že automatizace ve firmě přináší i stálou kvalitu výrobků. Méně zmetků znamená šetření použitým materiálem i časem. To má vliv nejen na ekonomiku firmy, ale i vnímání značky po stránce ekologické.

Určitě jsme nevyjmenovali všechny důvody, ale snad vám pomohou v rozhodnutí, věnovat se tomuto tématu. Pokud si nejste jistí, můžete začít objevovat s ABRA Software internet věcí (IoT) nebo se podívat na naše řešení Business Inteligence (BI).