8 důvodů, proč využívat integrovaný e-shop ABRA

30. 4. 2019
ABRA E-shop

Elektronické obchodování otevírá nové prodejní kanály, rozšiřuje teritorium a osloví širší spektrum zákazníků. E-shop přímo propojený s informačním systémem umožňuje maximální automatizaci a nevyžaduje složitou správu. Výsledkem je více objednávek, významně rychlejší odbavení, pořádek v dokladech, značná úspora práce a spokojení zákazníci.

 1. Automatizovaný objednávkový proces

  Modul E-shop je zcela integrovaný se systémem ABRA Gen. Veškerá data, změny i podklady tedy čerpá v reálném čase přímo ze skladových karet produktů či z adresáře firem, bez hledání, přepisování nebo dalšího ověřování.

  Všechny kroky během objednávky má pod kontrolou zákazník a e-shop bez dalších zásahů automaticky pracuje s aktuálními informacemi, které jsou třeba k bezchybnému vyřízení, včetně plateb, dokladů a expedice.

 2. Jednoduchá správa na jednom místě

  Administrace e-shopu probíhá v jednom informačním systému přímo na skladových kartách produktů, neexistuje tedy riziko nesrovnalostí, chyb či zastarání informací.

  Skladové karty v systému ABRA Gen umožňují každou položku velmi podrobně definovat. Lze tak v katalogu produktů pracovat nejen s popisy a obrázky, ale také s jazykovými mutacemi, technickými parametry, variantami (velikosti, barvy apod.) či různými cenami včetně definice zákaznických slev pro B2B i B2C segment.

  Skladová karta se tak stává jednotným zdrojem informací jak pro zákazníky na e-shopu, tak pro obchodníka při jednání se zákazníky či při velkoobchodním prodeji.

 3. Rychlý tok dokladů a informací

  Vyřízení objednávky v e-shopu a následné zpracování dokladů v ABRA Gen je velmi snadné a rychlé – objednání, kontrola údajů, formy úhrady, kontrola zaplacení včetně registrace do EET, fakturace a expedice, kterou lze dále automatizovat s využitím služby Balíkobot.

  Samozřejmostí je okamžitá aktualizace skladových zásob a promítnutí informací z prodeje do ostatních požadovaných oblastí (CRM, nákup vyprodaného zboží, účetnictví apod.).

  Schéma funkcí integrovaného ABRA E-shopu

 4. Zvýšení objemu B2B prodeje

  Elektronický nákup představuje významné zrychlení komunikace s B2B zákazníky a také lepší uspokojení jejich poptávky. Velkoobchodní zákazník chce zboží především rychle vyhledat, objednat potřebné množství a co nejdříve mít zboží ve skladu či prodejně. V e-shopu mohou B2B zákazníci snadno zadat novou objednávku nebo pro ještě rychlejší vyřízení zkopírovat a upravit dřívější objednávky z historie, případně nahrát ve formátu XLS – následný proces je stejně automatizovaný, jako kdyby byly jednotlivé položky vloženy přímo v e-shopu.

 5. Efektivní prodej koncovým zákazníkům

  ABRA E-shop nabízí všechny funkce, na které jsou zákazníci zvyklí. Zákazník má k dispozici přehledný katalog produktů a různé možnosti vyhledávání i filtrování, může vybírat z různých forem úhrady a dopravy a sledovat stav vyřízení objednávky a expedice. Všechna zadaná data se ihned propisují do systému ABRA Gen, který spouští návazné automatické procesy (slevy a akce pro registrované apod.).

  Podle úrovně individualizace e-shopu lze využít různé nástroje podpory prodeje, například bannery, dárkové poukazy, novinky, akce, slevy či doporučení dalšího zboží a příslušenství v procesu nákupu. Díky XML feedům lze zboží zahrnout také do webových srovnávačů zboží.

 6. Jedna skladová karta, několik e-shopů

  Produkt s jedinou skladovou kartou může figurovat hned v několika e-shopech, typicky například v e-shopu pro velkoobchod a maloobchod, případně lze vytvořit specializované e-shopy pro různé země odbytu, v různých jazykových mutacích anebo speciální e-shop na vybranou skupinu produktů či pro odlišnou cílovou skupinu zákazníků. Pro všechny tyto situace postačí opět jedna skladová karta, kde lze nastavit požadované parametry a zboží pak snadno prodávat hned několika elektronickými kanály.

 7. Přizpůsobivá šablona

  Tzv. „Start“ šablona pokrývá všechny potřebné základní funkce výkonného e-shopu – modifikaci vzhledu či menu, přehledný katalog produktů, vyhledávání a filtrování či odlišné režimy pro registrované zákazníky i nákup bez registrace. "Start" šablonu lze podle potřeby customizovat.

  V detailu produktu lze pracovat nejen s popisy, obrázky a variantami, ale je možné rozšířit katalog také o všechny další informace, které jsou na skladové kartě k dispozici – dostupnost, technické parametry, různé varianty či doprovodnou dokumentaci (výkresy, návody apod.).

  K dispozici je také komunikace se zákazníky formou chatu, speciální označení novinek nebo akcí a pohodlná správa košíku s využitím informací z informačního systému (adresy poboček pro osobní vyzvednutí, různé formy úhrady a dopravy či historie objednávek a plateb).

 8. E-shop na míru

  Nejvyšší úrovní online prodeje je zakázkový e-shop, který je vytvořen zcela podle individuálních požadavků a potřeb, ať jsou cílovou skupinou B2B nebo B2C zákazníci. Nabízí se zde takřka neomezené možnosti využití veškerých moderních technologických i image prvků, originální grafiky, animace či další podpory prodeje ve formě blogu, interaktivního chatu nebo neprodejních image stránek.

  Individuální řešení značně rozšiřuje možnosti standardní šablony a umožňuje lepší cílení a efektivnější prodej, to vše opět zcela pod dokonalou kontrolou díky správě dat v informačním systému.