Aktuality

ABRA Flexi pro nás znamená správný směr do budoucnosti

7. 10. 2021

Účetní a auditorská firma 22HLAV je známá svou schopností pružně reagovat na potřeby klientů. Není tedy divu, že jsou s ABRA Flexi na jedné vlně. Mezi hlavní výhody patří provoz v cloudu a možnost přistupovat k systému z platforem Windows, MacOS i Linux, říká jednatelka Miroslava Nebuželská. O těch dalších se dočtete v rozhovoru.

Proč jste si vybrali právě Flexi?

Potřebovali jsme systém, který bude mít otevřené technické řešení ve smyslu kompatibility a napojení. Zaujala nás také webová aplikace, která by měla postupně vykrýt plný rozsah funkcí desktopu. To je pro nás správný směr do budoucnosti. Pro většinu našich potřeb využíváme webové aplikace, možnost jejich využití i pro účetnictví, mzdy a daně je pro nás ideál.

Jak Flexi řeší požadavek na rostoucí automatizaci?

Díky tomu, že má velmi slušné API, se dá snadno propojit s dalšími aplikacemi jako jsou e-shopy, HR portály nebo CRM systémy. A to je pro nás v rámci velkého tlaku na automatizaci procesů zásadní. Velkou výhodou je také fakt, že Flexi není zbytečně překombinovaným softwarem, je pochopitelné, dobře nastavitelné z pohledu správy uživatelů, klientských nastavení i nastavení konkrétních účetních nebo mzdových postupů. Díky možnostem importů a exportů lze mít data v účetnictví a mzdách plně pod kontrolou. Flexi nám tak pomáhá pečovat o účetnictví našich klientů přehledně a zodpovědně.

Kdo všechno u vás ve firmě s Flexi pracuje?

Software využíváme pro komplexní zajištění účetní a mzdové agendy našich klientů. Někteří zákazníci v něm pracují přímo, jiní mají pouze přístup pro čtení za účelem generování reportů a sestav. Celkem v něm máme cca 250 lidí, necelou čtvrtinu tvoří kolegové z 22HLAV. Kolem 75 procent z nich přistupuje k systému z prostředí Windows, zbytek z MacOS.

S čím Vám náš software nejvíce pomáhá?

Kromě zmíněného cloudu a API oceňujeme jednoduché a funkční nastavení účetních postupů a možnost importů z tabulkového formátu, který velice ulehčuje práci s různými klientskými daty. Přínosná je také funkce exportů, které usnadňují kontroly a přípravu specifických reportů.

Na co se v rámci podnikání soustředíte teď nejvíc a co plánujete do budoucna?

Mezi naše klíčové hodnoty patří LIDSKOST, stejně jako u vás v ABRA Software. Proto se zaměřujeme na spolupráci, která je příjemná jak pro lidi u nás ve firmě, tak pro naše klienty, kterým přinášíme naše zkušenosti z oboru účetnictví, daní, mezd, personalistiky, auditu, financí a ekonomiky.

Budujeme oboustranný vztah, kdy se na sebe s klienty můžeme vzájemně spolehnout. Řešení, která implementujeme, využívají maximálně dostupné digitalizace a automatizace. Snažíme se nedělat nic zbytečně a nastavit práci a zodpovědnosti tak, aby klient optimálně využil svoje zdroje.