O produktech

ABRA Gen 22.1 s podporou mezinárodních znaků v Unicode

9. 6. 2022
Informační systém s podporou unicode

Představujeme Vám novou verzi ABRA Gen 22.1, vybavenou plnou podporou kódování všech jazyků (Unicode). Co Vám přináší?

  • Dovoluje zadávat a mezi aplikacemi předávat znaky v jakýchkoliv v současnosti ve světě používaných abecedách nebo znakových písmech.
  • Tím výrazně zjednodušuje a podporuje vytváření vlastních e‑shopů pro zahraniční expanzi.
  • Také zjednodušuje spolupráci s existujícími mezinárodními aplikacemi a e‑shopy.
  • A přispívá automatické komunikaci v lokálních jazycích se zahraničními partnery, zákazníky a zaměstnanci.

Protože se jedná o významnou technologickou novinku, připravili jsme pro Vás Průvodce pro databázi Firebird, který Vás celým procesem updatu provede. Jestliže využíváte databázi Oracle nebo MSSQL, prostudujte si Metodickou příručkou, kde najdete všechny potřebné informace a doporučení.

DŮLEŽITÉ: Přechod na verzi 22.1. je možný pouze z verze 22.0. Proto, pokud máte verzi starší, je třeba nejprve provést update na verzi 22.0 a teprve pak pokračovat s updatem na verzi 22.1. Přechod na verzi 22.1 bude také nutnou podmínkou pro update na legislativní verzi pro rok 2023, proto je nyní vhodná doba pro její otestování a nasazení.

Další užitečné novinky verze 22.1:

  • Do rozpadu řádku v agendě Bankovní výpisy jsme přidali novou možnost kombinovat řádky Kreditu a Debetu bez ohledu na to, jakého typu je rozpadaný řádek.
  • Nově se při uzavření inventury vytváří pro nenalezené šarže/SČ vždy doklad Inventární manko a pro nalezené neevidované šarže/SČ zase Inventární přebytek.
  • Při automatickém párování platby se bude podle variabilního symbolu přeplacená Faktura vydaná automaticky párovat ke kreditnímu řádku Bankovního výpisu.

Kompletní přehled všech změn najdete v online nápovědě. Aktuální verzi ABRA Gen najdete na Zákaznickém portálu: