ABRA Innovation Day 2018 - novinky a inspirace

23. 11. 2018
ABRA Innovation Day 2018

20. listopadu Institut informatiky a robotiky CIIRC po roce opět hostil konferenci ABRA Innovation Day. Na půdě Testbedu pro Průmysl 4.0 představil ABRA Software svým zákazníkům novinky a užitečné funkce informačního systému ABRA Gen. Dopolední program vyvrcholil inspirativní panelovou diskuzí se zajímavými hosty, kteří hovořili o udržitelnosti českých firem a jak k ní mohou napomoci moderní technologie a práce s lidskými zdroji.

Dopolední blok přednášek odstartoval přehled novinek z vývoje ABRA Gen. Sjednocením distribuce nových verzí jsme zjednodušili orientaci v dostupných verzích – všem zákazníkům je dostupná jednotná aktuální verze. Vývoj také intenzivně pracuje na rychlosti celého systému ABRA Gen.

V oblasti business intelligence jsme představili všechny vizualizační nástroje, které umožňují mít přehled o firmě až do chytrých hodinek. Efektivnější práci ve skladu pak přinášejí například nové záměny a přeměny nebo komplexní systém procesního řízení na skladových dokladech.

V účetnictví přibyla agenda účetního deníku souvztažně podle párovacích znaků, která v sobě spojuje seznam zaúčtování dokladů do účetního deníku uspořádaných z pohledu saldokonta a všechny funkce pro práci s nimi. Práci účetních také usnadní časové rozlišení.

V krátké přestávce řada návštěvníků nad dobrou kávou diskutovala s našimi specialisty na informačních pracovištích. Poté jsme zejména pro obchodníky na cestách prezentovali online mobilní řešení pro rychlé vyřizování obchodní agendy a pro online přístup k datům v ERP ABRA Gen. Aplikace Mobilní CRM je dostupná jak pro iPhone, tak i telefony s Androidem. Obchodním firmám s prodejem rovněž pomáhá náš automatizovaný e-shop.

Závěr dopoledního bloku patřil inspirativní diskuzi na téma, jak využívat chytrá řešení pro řízení firmy, jak pomocí technologií zrychlit firemní procesy a jak vůbec poznat chytrou firmu. Jaroslav Řasa (ABRA Software), Pavel Kysilka (6D Academy), Luděk Pfeifer (M.C.TRITON) a Martin Plachý (Royal Spa) se shodli na nutnosti vymanit české firmy ze subdodavatelských řetězců, držet si koncové zákazníky, vzdělávat a vychovávat kvalitní lídry, zavádět inovativní postupy a automatizovat ruční práci, a tím uvolnit lidské síly pro tvořivější činnosti.

Zleva: Jaroslav Řasa (ABRA Software), Pavel Kysilka (6D Academy), Luděk Pfeifer (M.C.TRITON) a Martin Plachý (Royal Spa), Martin Jirmann (ABRA Software)
Zleva: Jaroslav Řasa (ABRA Software), Pavel Kysilka (6D Academy), Luděk Pfeifer (M.C.TRITON) a Martin Plachý (Royal Spa), Martin Jirmann (ABRA Software)

Odpoledne pak celou akci uzavřel praktický workshop, který účastníky naučil efektivní práci s pohledy a tabulkami v ABRA BI nebo jak načíst data z účetnictví do excelovských tabulek pomocí funkce AbraTurnover.