Blog

ABRA Logistic Day: Jak zvládnout řízení skladů a intralogistiky

5. 5. 2023
Logistika v detailu na konferenci ABRA Logistic Day 2023

Dnešní trh je rychlý a konkurenční, což klade vysoké nároky na efektivitu a produktivitu všech procesů v každé firmě. Logistika je jedním z klíčových faktorů úspěchu. Dobře fungující logistika totiž umožňuje firmě rychle a spolehlivě dodávat zboží zákazníkům a současně minimalizovat náklady na skladování a expedici.

Inspirace v logistice

Na téma logistiky a jejího řešení s využitím moderního ERP systému se zaměřujeme také v ABRA Software. Efektivnímu řízení logistiky jsme se nedávno věnovali na našem semináři ABRA Logistic Day 2023. Cílem semináře bylo především otevřít téma skladů a intralogistiky a přinést užitečné informace a návody pro společnosti, které se s touto problematikou teprve seznamují.

Zastavte houbaření ve skladu

Z předchozí zpětné vazby víme, že je pro mnoho společností obtížné zjistit, jak s takto komplexním tématem začít. Proto jsme na semináři představili naše Centrum pro logistiku, které je připraveno s prvním krokem pomoci. Toto centrum je výborným zdrojem informací pro společnosti, které chtějí začít řešit své logistické procesy a hledají ucelené řešení. Nabízíme svým zákazníkům nejen kompletní softwarové řešení, ale také poradenství a podporu v oblasti logistiky.

Cílem Centra pro logistiku je také shromažďovat zpětnou vazbu od zákazníků a zohlednit ji při dalším rozvoji řešení. Každá firma má své specifické požadavky a logistické procesy, a proto se snažíme poskytnout svým zákazníkům co nejlepší podporu při implementaci řešení.

Integrujeme specializovaná řešení

A nejsme na to sami. Ve spolupráci s našimi partnery se oblasti intralogistiky můžeme věnovat komplexně od výměny dat prostřednictvím EDI přes manipulaci ve skladu pomocí správného hardwaru až po efektivní expedici. To zahrnuje i správné využití skladových systémů a jejich propojení s ostatními oblastmi podniku, jako jsou například účetnictví a obchodní oddělení. Díky tomuto komplexnímu přístupu mohou firmy efektivněji řídit celý proces skladování a intralogistiky, což se projeví v nižších nákladech, rychlejších dodacích lhůtách a spokojenějších zákaznících.

Partneři v logistice

Na semináři se postupně představili všichni partneři, jejichž řešení běžně integrujeme na naše ERP systémy. Moderní obchod se dnes již neobejde bez elektronické komunikace pomocí standardu EDI, který představil přední český provider GRiT. Společnost Point.X předvedla moderní mobilní hardware, který s využitím aplikace Mobilní skladník usnadňuje práci skladníkům v terénu a který zamezuje chybám. Chcete si pořídit čtečky na rukavicích nebo dokonce prsten se skenerem? Žádný problém. Původem švýcarská společnost Ferag vám naproti tomu pomůže jako generální partner s jakkoliv rozsáhlým řešením celé firemní logistiky. V expedici pak oceníte možnost rychlého tisku štítků doslova na jeden klikBalíkobot.cz se díky integraci na ABRA Gen postará o vše ostatní vč. komunikace se systémy dopravců.

Jsme rádi, že jsme se zákazníky mohli do detailu rozebrat všechny možnosti rozvoje oblastí skladů a intralogistiky. Je pro vás tato oblast ve firmě také důležitá? Nestihli jste se na seminář přihlásit? Nevadí. Kontaktujte naše Centrum pro logistiku, velmi rádi s vámi probereme všechny možnosti a pomůžeme vám navrhnout to nejlepší řešení přímo pro vaši firmu.

Potřebujte poradit logistikou ve vaší firmě? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ