Aktuality

ABRA podporuje nevidomého Davida na další cestě k úspěchu!

17. 6. 2021

Zrakově postižený David Kratochvíl v květnu splnil limit nutný pro účast na paralympijském klání v japonském Tokiu. Máme radost, že jsme talentovaného teenagera ve spolupráci s Nadací Leontinka mohli podpořit v cestě za jeho snem. A pokračujeme dál. Sponzorujeme jeho účast na mezinárodních závodech v Německu, které začínají už tento čtvrtek. Pevně věříme, že věci s naším vzkazem v logu mu přinesou štěstí. A až v září začne nový školní rok, určitě ocení také pomůcky - speciální Zy-Tex papír pokrytý teplocitlivou vrstvou a braillský papír. Přispíváme také na pronájem plavecké dráhy v Karlových Varech, kde může trénovat. 

Davidův příběh

Kvůli agresivnímu nádoru přišel před pár lety o zrak. S pomocí rodičů ale náročnou léčbu a chemoterapii přestál a naplno se pustil do své největší vášně: plavání! Za pět let má na kontě spoustu medailí z českých i mezinárodních závodů. Nadace Leontinka sportovci přispívá na vlastního trenéra, účast a cestovné na závody a hlavně na pronájem vlastní plavecké dráhy v bazénu - ta je moc důležitá proto, že David je zcela nevidomý a nemůže se tak při tréninku vyhýbat ostatním plavcům.

Od letošního roku ho podporujeme také my v ABRA Software a jsme šťastní, že můžeme přispět k jeho obrovským úspěchům.

Fanděte spolu s námi! Davídek je neuvěřitelně talentovaný kluk s obrovským zápalem a výdrží.

Foto kredit: Český Para Sport

Update 25.6.2021:

Klání IDM Berlín (Mistrovství Německa v para plavání s pozváním světa) je u konce a zúčastnilo se ho 50 zemí včetně České republiky, kterou mimo jiné reprezentoval právě David Kratochvíl. Opět ukázal, že odhodlání, píle, vytrvalost a souhra s trenérkou, která mu poradila, aby se v tempech na volný způsob rozjel odvážněji, se vyplácí. David veze 15 medailí ve své kategorii a 4 medaile z finále juniorů. To vše z celkem dvaceti startů.

David veze 15 medailí ve své kategorii a 4 medaile z finále juniorů.
David veze 15 medailí ve své kategorii a 4 medaile z finále juniorů.