Aktuality

ABRA se stala národním partnerem projektu Do práce na kole

12. 3. 2015

Na dnešní tiskové konferenci v Informačním Centru OSN byly představeny novinky a letošní koncept soutěže Do práce na kole, kterou již pátým rokem organizuje iniciativa Auto*Mat, letos ve spolupráci s novým národním partnerem, společností ABRA Software.

Soutěž šlápne do pedálů 1. května 2015, ale právě dnes, tedy 12. 3. 2015 se mohou již zaměstnanci firem registrovat na nově spuštěných stránkách www.dopracenakole.net.

Do práce na koleProč se softwarová firma zapojila do soutěže? „Jízda na kole není pouhou dopravou, ale určitou formou meditace. Často nás při ní napadne řešení problému, se kterým jsme se dlouho mořili. Jízda na kole nám tak pomáhá jak ke zlepšení naší kondice, tak ke zlepšení našich produktů a služeb. Zážitky z cesty a myšlenky, které nám přivane vítr svištící kolem uší, přetavíme do nápadů, kterými posléze zpříjemníme “jízdu” i našim klientům.“ říká Jaroslav Řasa, zakladatel ABRY.

Hlavním cílem soutěže je zvýšit počet pravidelných cest na kole ve městech a tím v nich zlepšit prostředí pro život. Dlouhodobým záměrem je, aby se více lidí ve městech dopravovalo do zaměstnání kombinací hromadné dopravy, chůze a jízdy na kole či na koloběžce. Tyto druhy dopravy plně využívají městských kvalit a zároveň jsou k městu a jeho obyvatelům šetrné.

ABRA vidí akci jednoznačně. Pro některé její zaměstnance  je doprava na kole nedílnou součástí pracovního života, a proto věří, že díky akci Do práce na kole se jich zapojí ještě více. I když by se mohlo zdát, že se ABRA profesně věnuje zcela odlišnému oboru, paralel mezi jízdou na kole a jejími softwarovými produkty je mnoho. Vždyť co si každý cyklista přeje? Aby se pohodlně a svižně dostal tam, kam potřebuje. Aby měl pod sebou dokonale seřízený a promazaný stroj, který jej po celou dobu nezradí. Přesně to samé chce i ABRA dopřát každému zákazníkovi při používání jejích informačních systémů.

Zdravý pohyb a osvěžená mysl sluší každému. ABRA to má vyzkoušené a může to vřele doporučit i všem ostatním. I proto se ABRA s radostí a nadšením stává novým národním partnerem akce Do práce na kole.

www.abra.eu/o-firme/spolecenska-odpovednost/do-prace-na-kole


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ