Aktuality

ABRA Software patří k nejlépe řízeným firmám Česka za rok 2021

11. 6. 2021
ABRA Software patří k nejlépe řízeným firmám Česka za rok 2021

Jaroslav Řasa: “Děkujeme za ocenění Czech Best Managed Companies a máme z něj velkou radost. Je pro nás potvrzením, že naše práce zejména posledních pěti let byla správná. Máme spoustu energie do dalšího období a těšíme se na něj!”

Je to oficiální. ABRA Software patří k nejlépe řízeným firmám Česka za rok 2021. Ocitáme se tak ve společnosti značek zvučných jmen jako je Zásilkovna, Pilulka, LIKO-S, NWT. Jak to všechno začalo a co nám prestižní podnikatelský certifikát přináší?

Dejte na mladé lidi. Vědí, co se děje!

ABRA dlouhodobě spolupracuje se studenty na všech úrovních. A jeden z nich upozornil na zajímavou příležitost. „Líbí se mu firemní kultura a jak řídíme firmu. Sám k nám přivedl dva nové zaměstnance a byl přesvědčený, že do této soutěže patříme,“ popisuje Brand Director Monika Vondráková. „Na značce jsme intenzivně v posledních letech pracovali. Vytyčili jsme si, pro koho tady je, jak má sloužit a vypadat, kam kráčí, a proto nás samotné zajímalo, jak si stojíme a zda zkoušku z maturity dáme. Proto jsme se rozhodli do soutěže jít,“ dodává.

Monika Vondráková a Jaroslav Řasa převzali za ABRA Software ocenění Czech Best Managed Companies za rok 2021
Monika Vondráková a Jaroslav Řasa převzali za ABRA Software ocenění Czech Best Managed Companies za rok 2021

A co bylo dál...

Deloitte firmy hodnotí podle čtyř klíčových oblastí:

  • Strategie
  • Produktivita a inovace
  • Firemní kultura
  • Řízení a finanční výkonnost.

„V interview nás mile překvapilo, že všechny zkoumané oblasti máme ve firmě důkladně propracované v interních dokumentech, řídíme se jimi v běžném životě firmy a rozvíjíme je. Potěšilo nás, že naše životní zkušenost je blízká představě o výborně řízené firmě, říká CEO Martin Jirmann.

Co bychom poradili ostatním?

Klíčová je autenticita. Odpovězte si, jaké skupině zákazníků máte co nabídnout, definujte podle toho strategii i hodnoty a žijte jimi. Lidé ve firmě jasně daný směr a cíl přirozeně vezmou za své. „Naše strategie a její rozpracování do běžného života firmy, kde všechny kroky směřují k jejímu naplňování, porotu nejvíc zaujaly. Dále i to, že každý zaměstnanec ji dobře zná a rozumí jí, vysvětluje zakladatel ABRA Software Jaroslav Řasa.

Využívejte moderní technologie

V posledním roce se ABRA Software vyplatil prozíravý postoj k moderním digitálním technologiím. Podařilo se rychle zprovoznit úplnou digitalizaci komunikace se zákazníky bez nutnosti osobního setkání. „Zahrnovalo to přímé komunikační nástroje, vybudování studia pro semi online setkávání, změnu metodiky a celkového přístupu. V rámci této změny jsme také zavedli nadčasový vzdělávací portál, který dovoluje školit vzdáleně všechna témata,“ popisuje Martin Jirmann.

Ve chvíli, kdy se všichni zaměstnanci z důvodu pandemické situace ocitnou na home office, je důležitá správná komunikace. „Interně jsme výrazně zintenzivnili komunikaci všeho, co se ve firmě děje tak, aby zaměstnanci nepocítili odtržení od kolektivu a měli plnou podporu i v mimořádné době. Interní komunikaci doplňuje i internetový magazín ABRA Online Café,“ vysvětluje Monika Vondráková.

Budujte silný tým, o který se můžete opřít

„V období pandemie jsme museli řešit zdravotní a další opatření i pro zaměstnance a okolí firmy více, než jsme mysleli. Potvrdilo nám to, jak důležité je spoléhat se sami na sebe, mít dobrý leadership, firemní hodnoty, promyšlenou strategii a vynikající vztahy se zaměstnanci,“ říká Jaroslav Řasa.

Silný tým je ve firmě hlavním hnacím motorem všech inovací. „Dnes a denně lidé předkládají spoustu zlepšení a inovací. A také nás pohání přání zákazníků,“ doplňuje Řasa.

Vzkaz na závěr

„V první chvíli jsme si říkali, že se zkusíme do Czech Best Managed Companies přihlásit a uvidíme, jak si stojíme. Ocenění nám dokázalo, že jsme firma s vizí, která je pro zákazníky spolehlivým byznys partnerem, že práce posledních pěti let byla správná,“ uzavírá Jaroslav Řasa.

Je to skvělý pocit, děkujeme a se vší energií jdeme dál!

Czech Best Managed Companies logo