ABRA Software pomáhá rozvíjet miliardový průmysl

14. 6. 2016

ABRA Software pomáhá rozvíjet miliardový průmysl. Její ERP úspěšně funguje v ČKD Kutná Hora, kde zvládá kompletní pokrytí výrobního i obchodního procesu i chodu celé firmy od účetnictví přes mzdy až po majetek. ČKD vnímá jeho nasazení jako významný prvek inovace.

Nasedáme do auta, nastupujeme do tramvaje a cestujeme vlakem nebo letadlem. Pro většinu lidí přirozená věc, která má společného jmenovatele: ocel. Jejím zpracováním se zabývá obor slévárenství, jehož hodnota se v České republice pohybuje v desítkách miliard korun. Specifickou součástí je výroba ocelových odlitků – hlavního produktu ČKD Kutná Hora. Společnost s miliardovým obratem, která zaměstnává přes 1000 lidí, využívá informační systém od ABRA Software.

ERP zvládá kompletní pokrytí výrobního i obchodního procesu i chodu celé firmy od účetnictví přes mzdy až po majetek. ČKD vnímá jeho nasazení jako významný prvek inovace. “V rámci reorganizačního procesu, který trval dva roky, jsme zeštíhlili výrobu, investovali do nových technologií a učinili rozhodnutí soustředit se stěžejně na výrobu ocelových odlitků. Investice do moderního ERP systému celý inovační proces završuje,” říká finanční ředitel ČKD Kutná Hora Vlastimil Kožený s tím, že díky spolupráci s týmem zkušených manažerů, analytiků a programátorů z ABRA Software podnik zvládne lépe plnit požadavky zákazníků a zvýší svoji konkurenceschopnost.

Rekordně rychlá implementace

Implementační smlouva byla podepsána loni v září, letos v lednu už systém díky perfektně zvládnuté spolupráci naplno fungoval. “Na implementaci se na straně ČKD podílelo 27 členů implementačního týmu. Největší výzvou bylo zvládnout implementace v rekordně krátkém čase tak, aby od ledna 2016 továrna naběhla na ostrý provoz v systému ABRA. Kompletní předání proběhlo v červnu,” říká projektová manažerka ABRA Software Irena Poláková. V rozsahu implementace byla také integrace informačního systému ABRA na slévárenský software OPTI a propojení obou systémů s PLM terminály od ABRA Software.

Okamžitě dostupný report firemních dat

Po nasazení modulů z oblasti výroby, obchodu a chodu firmy následovala implementace do dceřiných společností a vytvoření management reportu v aplikaci ABRA Business Intelligence - chytrého nástroje pro analýzu a vizualizaci firemních dat. “Požadované informace se na základě předem definovaných kritérií zobrazí formou přehledného dashboardu. Naše technologie umožňuje propojení nejen s informačním systémem, ale také s libovolnými zdroji dat včetně excelovských tabulek a google dokumentů,” vysvětluje produktový manažer ABRA Business Intelligence Viktor Ponomarev s doplněním, že výstupy z aplikace je pak možné využít pro manažerský reporting i v rámci interní komunikace. “Zaměstnanci získají operativně srozumitelné aktuální informace o ekonomických výsledcích firmy a jejím směřování,” dodává.

Průmysl 4.0

Implementace informačního systému ABRA do výrobní firmy, která ročně zpracuje 24 000 tun oceli, potvrzuje skutečnost, že společnost ABRA Software je významným představitelem Průmyslu 4.0. Digitalizaci výroby mimo jiné zajišťuje také pro firmu ELKO EP, která svou elektroniku pro ovládání chytrých domů a bytů vyváží do více než 60 zemí světa.

O společnosti ABRA Software

Dynamická softwarová společnost vyvíjí a dodává výkonný informační systém, který komplexně pokrývá procesy velkých a středních firem. Součástí technologického portfolia je také cloudová aplikace pro menší firmy a vývoj mobilních a webových aplikací na míru. ABRA Software díky cenné praxi a profesionální práci 150 zaměstnanců nabízí špičkový produkt, který využívá přes 10 000 zákazníků ve více než 50 zemích světa.

O společnosti ČKD Kutná Hora

Jeden z největších tuzemských výrobců vysoce kvalitních odlitků sbírá v daném oboru zkušenosti už téměř 50 let. Samotná firemní historie sahá do roku 1927, kdy sloučením společností Českomoravská-Kolben a Breitfeld, Daněk a spol. vznikl podnik ČKD. Továrna v Kutné Hoře začala fungovat v roce 1967 a dnes díky inovacím a investicím do moderní technologie nabízí špičkovou produkci, k jejímž odběratelům patří významné české i zahraniční společnosti v oboru strojírenství.

Kontakt pro média

Monika Vondráková, [email protected], tel.: +420 603 803 390