Aktuality

ABRA Software připravila studentům workshop v rámci programu Můžeš podnikat

8. 6. 2021
Workshop Můžeš podnikat v ABRA Software

ABRA Software aktivně podporuje podnikatelské prostředí, rozvoj firem a vzdělávání studentů. Proto stála u zrodu a dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím programem Můžeš Podnikat pro studenty středních a vyšších škol. Společným cílem je inspirovat studenty k podnikání a podpořit je na jejich cestě k samostatnosti a nezávislosti. Věříme, že poctiví podnikatelé a manažeři kdekoliv na světě mění život k lepšímu. Na této cestě jim s hrdostí pomáháme a navíc podporujeme studenty, aby se nebáli začít,“ říká zakladatel ABRA Software Jaroslav Řasa.

Na začátku června jsme v ABRA Software uspořádali workshop, kde měli studenti možnost nahlédnout pod pokličku skutečného podnikání. Absolventi si v praktickém zadání ověřili svoje znalosti a schopnost uplatnit se v reálném podnikatelském prostředí. Zkušeným mentorem byl studentům jeden z duchovních otců Můžeš Podnikat Jaroslav Řasa. Společně s CEO ABRA Software Martinem Jirmannem a koordinátorkou programu Janou Královou dokázali provést studenty ke zdárnému cíli.

Studenti se v týmech vrhli do práce na zajímavém tématu vytvoření mezinárodní právní kanceláře se zaměřením na ochranu lidských práv. Cílem týmů bylo podrobně popsat svoje myšlenky, plány ale současně i rizika a vytvořit tak smysluplný byznys plán. Pro studenty byla největším přínosem možnost diskuze a zpětná vazba zkušených podnikatelů.

Pokud byste chtěli podobným způsobem inspirovat studenty i ve svojí firmě, podrobnosti o zapojení do programu Můžeš podnikat najdete na webových stránkách.

Workshop Můžeš podnikat v ABRA Software
Workshop Můžeš podnikat v ABRA Software