Aktuality

ABRA Software třetí nejlepší firmou v Praze

14. 10. 2011

3. místo, Firma roku 2011, cena Hospodářských novinSpolečnost ABRA Software se probojovala v Praze na třetí příčku prestižní soutěže Vodafone firma roku. Slavnostní vyhlášení výsledků 6. ročníku krajského kola soutěže proběhlo 13. 10. 2011 v pražském Slovanském domě.

Slavnostní vyhlášení výsledků 6. ročníku krajského kola soutěže Vodafone Firma roku Hlavního města Prahy proběhlo 13. 10. 2011 v pražském Slovanském domě.

Cena Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2011 je soutěž určená všem malým a středním podnikatelům v České republice s obratem do 1,4 mld. Kč.

V letošním šestém ročníku se na území hlavního města soutěže zúčastnilo 191 firem. Z takového počtu vybrat nejdříve deset finalistů a následně tři nejlepší nebylo jednoduché: „Porota se v letošním roce sešla ve velmi hojném počtu, výběr vítězů tedy nebyl jednoduchý. Na druhou stranu jsem si jistá, že ocenění se dostala do správných rukou, což potvrzuje i shoda porotců, kteří zastupují různá podnikatelská odvětví,“ shrnula předsedkyně poroty Silvie Horáková, vedoucí oblastního prodeje pro malé a střední firmy společnosti ČEZ Prodej.

První tři místa krajského kola obsadily společnosti:

  1.  Avast Software
  2.  Grada Publishing
  3.  ABRA Software

ABRA Software získala bronz zejména díky svému přístupu k inovacím, ale i společenské zodpovědnosti a edukativním projektům, které dlouhodobě podporuje. K vítězství se vyjádřila marketingová ředitelka společnosti, Alice Habartová, která cenu ve Slovanském domě přebírala: „ABRA se účastnila soutěže poprvé, třetí příčku tedy považujeme za obrovský úspěch a budeme dělat vše pro to, abychom nepolevili jak na poli inovací a pomoci podnikatelům, tak na poli společenské zodpovědnosti.“

O účast v soutěži je letos rekordní zájem. V celostátním měřítku se přihlásilo celkem 5857 podnikatelů, což je oproti loňskému roku nárůst o 42 procent.

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 proběhne 7. prosince v Praze a bude možné jej sledovat v přímém přenosu na ČT24. Na slavnostním finále bude také vyhlášen vítěz nové kategorie soutěží Era Účetní roku 2011.