Z firmy

ABRA Software vstupuje do nové éry

2. 9. 2022
ABRA uzavřela strategické partnerství s investiční společností Elvaston Capita

ABRA Software vstupuje do nové éry. Majitelé uzavřeli strategické partnerství s investiční společností Elvaston Capital.

Německá investiční společnost Elvaston Capital a ABRA Software, lídr v oboru informačních systémů pro firmy všech velikostí, oznamují uzavření strategického partnerství. Společně plánují vybudovat silnou IT skupinu zaměřenou na podnikové informační systémy v regionu střední a západní Evropy.

„Tento příběh začal před sedmi lety, kdy jsem věděl, že se ABRA musí změnit. Získal jsem pro spolupráci a přivedl do firmy Moniku Vondrákovou, profesionálku na strategické budování značky. Vytvořili jsme novou vizi a strategii, kam jdeme a čeho musíme dosáhnout. Společně s Martinem Jirmannem, CEO firmy, jsme šli do hloubky produktů a služeb, a především do práce s lidmi. Byla to neskutečná dřina i jízda. Ta se nám vyplatila,” komentuje zakladatel společnosti ABRA Software Jaroslav Řasa cestu.

„Začleněním společnosti ABRA Software do naší skupiny jsme získali velmi úspěšný a dynamický technologický dům se sídlem v Praze,” říká Dr. Oliver Thum, Managing Partner společnosti Elvaston. „Těšíme se na spolupráci, ABRA Software je naší první investicí v regionu a základnou našich aktivit v České republice s cílem působení na evropských trzích.”

ABRA Software a její produkty se stávají základnou pro působení na uvedených trzích. Společně s Elvaston Capital plánují expanzi i díky dalším akvizicím. Přitom nejde o hromadění obratu za každou cenu, ale hledání nejlepších firem se silnými lídry a týmy, kteří chtějí společně zhodnotit špičková softwarová řešení na našich a západních trzích.

Tisková zpráva ke stažení.

O společnosti Elvaston Capital:

Elvaston je investiční společnost, která se specializuje na softwarové firmy v Evropě. Elvaston doprovází ziskové společnosti v různých segmentech podnikového softwaru a zaměřuje se na organický růst i na strategie buy & build. Další informace naleznete na www.elvaston.com.