stin pod hlavickou
Aby frimy šlapaly a Do práce na kole

Výsledky 2.ročníku Aby firmy šlapaly

Z vítězství a oslavy v restauraci se radoval tým “Krajťáci” z Liberce. Detaily k celkovému pořadí, výkonu a frekvenci jezdců najdete v naší infografice.

Všichni jste pro nás vítězové

Kromě hlavní týmové soutěže, jsme se rozhodli odměnit i nejaktivnější jednotlivce. Soutěžící s nejvyšší frekvencí a výkonem od nás dostávají sadu USB světel na kolo. Děkujeme, že jste s námi soutěžili a gratulujeme ke skvělému výkonu!

Odstartovali jsme 2. ročník Aby firmy šlapaly

Tato soutěžní kategorie se opět odehrává v rámci projektu Do práce na kole, kterou pořádá sdružení Auto*Mat. Jako přední výrobci informačních systémů víme, jak je důležité, aby vše „šlapalo“, a to nejen v životě, na kole, ale i v podnikání. A protože vše začíná skvělým nápadem v bystré hlavě a všichni víme, že ve zdravém těle je zdravý duch, vyjeďte spolu s námi do ulic!

Pravidelný výkon bude odměněn. Splníme Vám sen o pořádné jízdě na pořádném stroji!

Vyhlašujeme pravidelnou měsíční soutěž o nejlepšího jezdce kategorie Aby firmy šlapaly. Klíčem k úspěchu je vytrvalost (pravidelnost jízd) a počet najetých kilometrů. Ten, kdo v dané oblasti pokoří ostatní, vyhrává zapůjčení kola od našeho partnera Prima-kolo. Výběr vysněného kola je na Vás a jízdu zdarma si můžete užívat celý víkend. Odměňovat budeme za červenec, za srpen a za září. Stačí tedy jezdit, zapisovat údaje do aplikace a těšit se na výherní e-mail.

Dárek pro vítězný tým: Vy slavíte, my platíme!

Kromě zdravého pohybu a dobrého pocitu pro Vás máme další motivaci, proč cestou do práce pořádně šlápnout do pedálů. Pro nejaktivnější jezdce (či chodce) jsme připravili chutnou cenu – vítězný tým odměníme oslavou v restauraci, kterou si sami vyberete. Hodnota oslavy se odvíjí od počtu členů v týmu, maximální výše odměny je 10 000 Kč. A nezapomeňte – čím víc se budete hýbat, tím víc vám bude chutnat.

Sledujte průběžné výsledky

Abychom vám zajistili pravidelný přísun motivace, budeme pro vás od začátku sledovat průběžné výsledky, které budou zobrazeny zde.

Výsledky poboček

Načíst...

Výsledky jezdců

Načíst...

Jak soutěžit

Průběh soutěže
 • Registrujte se na dopracenakole.cz
 • Jezděte na kole, choďte nebo běhejte
 • Vše zaznamenejte na osobním profilu
 • Sledujte výsledky na těchto stránkách
 • V říjnu se můžete radovat z výhry

Partneři

Partner souteze Prima kolo

Prima-kolo s.r.o. do soutěže věnuje ceny pro měsíční vítěze v průběžném pořadí a dále cenu pro všechny účastníky, kteří splní podmínky dle pravidel a neumístí se na prvních třech místech.

Impulzem pro založení firmy byla láska k cyklistice a rekreační ježdění. Firma proto sází na kvalitní servis a služby zákazníkům, které jim jako hobby cyklistům scházely:

 • jsou tu pro vás od pondělí do soboty 12.00 – 20.00 a v neděli 17.00-20.00,
 • provozují velké Test centrum – kola si může každý dle potřeby vyzkoušet,
 • pick up service – pro vaše kolo na servis si přijedou a zase přivezou zpět,
 • pro rodiče nabízí výkup dětských kol – děti rostou, pomohou s výměnou kol,
 • věrným zákazníkům přinášejí skutečné výhody.

Cyklotipy

  • Správná výška = správný výkon

   Připadá vám, že šlapete jak o život a přesto ostatní kolem vás jezdí efektivněji a s menší námahou? Možná je to tím, že nemáte nastavenou správnou výšku sedla. To by mělo být v takové výšce, abyste se při nasednutí dotýkali země jen špičkami bot nebo vůbec.

  • Kopec již není nepřítel

   Správná technika jízdy do kopce dodá sebevědomí každému cyklistovi. Nejprve je důležité identifikovat kopec. Pokud vás čeká dlouhá cesta vzhůru, zvolte lehčí převod a šlapejte pravidelně a vytrvale. Pokud jde o krátké stoupání, můžete ho pokořit svižným tempem takzvaně „ze sedla“.

  • Není šlapání jako šlapání

   Evoluce nám možná nepřipravila těla určená přímo k jízdě na kole, za to máme chytré hlavy, které dokáží najít ten nejlepší způsob. Při šlapání proto využíváme přední část chodidla, kde dochází k efektivnímu využití svalů nohy. Velice pomohou i nášlapné pedály nebo klipsny, které umožní nohám vykonávat práci i pohybem vzhůru.

  • Jezdím, jezdíš, jezdíme

   Abychom mohli radost z jízdy sdílet s ostatními, nezapomínejme na dopravní předpisy a značky. Ohleduplnost a hlavně předvídavost dodá jízdě tu správnou lehkost a týmovost.

  • I cesta může být cíl, ale...

   Plánování trasy patří neodmyslitelně k základům správného cyklisty. Zjistěte si předem, jaký vás čeká terén, kolik kopců a jak náročných budete překonávat, kde je možnost využít cyklostezky atd. Ti pokročilí počítají i s protivětrem, který může cestu stejně znepříjemnit, jako vodákům plavba proti proudu.

  • Motivace – polovina úspěchu

   Pro dosažení té správné motivace pro vás máme jedno zázračné zaříkadlo, kde stačí místo hvězdiček doplnit vaše jméno a poté si nahlas opakovat:
   *** se nezdá!
   *** je naše hvězda!
   *** je nejlepší!

Pravidla soutěže

Soutěž „Aby firmy šlapaly“ je soutěžní kategorií „Do práce na kole“ a probíhá od 1. 5. 2016 do 30. 9. 2016.. Je určena všem zaměstnancům firem, kteří chtějí pokračovat v jízdách do práce na kole po celé léto, nejen v měsíci květnu. Vyhodnocení soutěže proběhne začátkem října 2016, poté budou výherci kontaktováni.

Registrace probíhá do 8. 5. 2016 společně na www.dopracenakole.cz. Zde získáte přístup do svého webového profilu. Do kategorie Aby firmy šlapaly není třeba se nijak speciálně přihlašovat. Stačí kontinuálně pokračovat v zapisování jízd i po konci května až do 30. 9. 2016 a automaticky soutěžíte v kategorii Aby firmy šlapaly.

V této kategorii hodnotíme průměrný počet jízd do práce na kole (koloběžce, pěšky…) všech zaměstnanců vaší firmy (=pobočky) zapojených do soutěže v období květen až září (5 měsíců). Do tohoto průměru budou počítány pouze jízdy těch soutěžících, kteří po celou dobu trvání soutěže v období květen - září ujeli na kole (koloběžce, během, pěšky…) minimálně 30% jízd. Jako základ pro výpočet slouží standardní počet pracovních dní z fondu pracovní doby. V období 1. 5. - 30. 9. 2016 je to celkem 107 pracovních dní. Při splnění podmínky 30 % musí jednotlivý soutěžící splnit alespoň 32 pracovních dní, tj. 64 jízd, aby byly jeho výsledky započítány do statistiky.

V případě nepravděpodobné shody výsledků (více firem na společném místě), bude rozhodující celkové procento zaměstnanců vaší pobočky zapojených do Do práce na kole.

Sledujte nás

Podělte se o svůj cyklozážitek na našem Facebooku.

Pochlubit se můžete i fotkou na Instagramu přidáním hashtagu #abyfirmyslapaly.

abyfirmyslapaly.cz na instagramu abyfirmyslapaly.cz na facebooku abyfirmyslapaly.cz na twitteru