Schéma API ABRA Gen

Automatizace
Přenos dat
Integrace programů

Proč API

API umožňuje propojit externí systém/aplikaci s ABRA Gen – pro čtení i pro zápis.

Informační systém ABRA Gen je komplexní, spolehlivý a díky API také otevřený.

Rozumí si s dalšími systémy, se kterými může komunikovat.

Výsledkem je snadný přenos dat a zautomatizovaný proces opakovaných záležitostí.

API je přirozenou součástí ABRA Gen. Respektuje tedy jeho obvyklé chování a zajišťuje konzistenci dat.

Použití API je intuitivní. Obsahuje výkonný dotazovací jazyk a k dispozici je přehledná dokumentace.

Jak API funguje

Představte si dětskou hračku, do které se vkládají různé tvary. Každý z nich je navržen tak, aby se vešel do konkrétního otvoru. Kolečko do kolečka. Hvězdička do hvězdičky. A tak dál. Na podobném principu funguje komunikace mezi systémy, které jsou propojené pomocí API. Mají spolu dohodu: „Když mi dáš tento požadavek, já ti dám tuto odpověď.“ Data jsou díky API ABRA Gen přístupná přes odkazy URL a dostupná ve formátu JSON.

Mobilní aplikace tak například umí zobrazit data (třeba informaci, zda bude o víkendu pršet), která získá z nějakého webu (třeba serveru s předpovědí počasí). A stejně jako můžeme krabičku natřít na jinou barvu a tvary do ní budou stále pasovat, u webu můžeme změnit grafiku a aplikace bude datům „uvnitř“ pořád rozumět. Pro uživatele je to jednoduché. Netuší, co všechno spolu systémy musí „vykomunikovat“. Jen se dotkne displeje a zjistí, jestli bude v sobotu pršet.

Podrobná dokumentace API ABRA Gen

API v praxi

Co takové propojení přináší uživatelům informačních systémů? Téměř neomezené možnosti, jak vylepšit každodenní firemní procesy. Data z výroby se přes API pošlou do systému, kde se s nimi může dál pracovat. Obchodník v terénu odešle přes mobil množství prodaného zboží, které se okamžitě odečte ze skladu. Manažer si kdykoliv a kdekoliv zobrazí v aplikaci pro smartwatch firemní data. Stačí, když se podívá na levou ruku. V systému se také hned objeví údaje o množství pohonných hmot, který zaměstnanci natankovali během pracovní cesty. Ano je to tak. Údaje z tankovacích karet, kterými platíte na benzínkách, se díky API dostanou do informačního systému.

Konkrétní příklady

  • Automatizované propojení ABRA Gen se systémy odběratelů respektive dodavatelů.
  • Zpřístupnění dat z ABRA Gen pro externí analytické nástroje.
  • Napojení externích e-shopů, CRM a dalších speciálních aplikací (webových i mobilních) na ABRA Gen.

Proč ABRA Gen

ERP systém ABRA Gen se přizpůsobí různým oborům podnikání. Pokrývá každou firemní oblast – od prodeje. skladu, CRM až třeba po výrobu a účetnictví. Obvykle slouží jako jediný informační systém ve firmě. Díky modernímu rozhraní API dokáže snadno spolupracovat s externími aplikacemi různých dodavatelů.

  • přináší dokonalý přehled o celé firmě
  • nabízí plně modulární all-in-one řešení
  • je vhodný pro všechna odvětví podnikání

FAQ

Zkratka API (Application Programming Interface) se dá volně přeložit jako rozhraní pro programování aplikací, díky kterému lze jednoduše přistupovat k údajům v našem informačním systému. Data jsou díky API přístupná přes odkazy URL a dostupná ve formátu JSON – aktuálně nejpoužívanějším formátu pro výměnu dat. API server je postaven na architektuře REST – toto rozhraní umožňuje k datům jednotný a hlavně velmi snadný přístup.

WebAPI ABRA Gen a vše kolem něj představuje otevřený soubor nástrojů, funkcí a operací, které má programátor volně k dispozici. Může pracovat se standardními nástroji, aniž by potřeboval studovat složitou dokumentaci. Odeslané požadavky si programy zprostředkují mezi sebou. Výsledkem je pokročilá automatizace, která výrazně šetří čas.

API je obecný termín, který označuje rozhraní pro programování aplikací. WebAPI ABRA Gen je konkrétní řešení od ABRA Software. Detailní informace najdete na stránce produktu.

Přístup k API je dovolen pouze uživatelům, kteří mají v ABRA Gen nastavené odpovídající oprávnění. V API také fungují standardní oprávnění pro přístup k řadám dokladů, střediskům atd. Při zpřístupnění API do internetu lze použít zabezpečený protokol HTTPS, díky kterému bude veškerá komunikace s API šifrovaná.

Chcete objevit technologické možnosti
WebAPI ABRA Gen?

Napište nám, s čím konkrétně potřebujete pomoci, přidejte kontakt a my se vám ozveme.

Mám zájem o předvedení API ABRA Gen CZ