Blog

Bezproblémový provoz ABRA FlexiBee na Windows 10 i Mac OS X El Capitan

30. 10. 2015
blank

Naši vývojáři neustále pracují na plné kompatibilitě s nejrozšířenějšími operačními systémy. Nové Windows 10 a Mac OS X El Capitan samozřejmě nejsou výjimkou.

Windows 10

Spojení systémů FlexiBee a Windows 10 jsme otestovali a můžeme konstatovat, že ABRA FlexiBee na operačním systému Windows 10 pracuje bez problémů. Všichni uživatelé mohou bez obav na tento nejnovější operační systém přejít.

Poznámka: Pokud aktualizujete na Windows 10 počítač, na kterém běží jak FlexiBee server, tak Postgresql databáze, může vyjímečně nastat chybová situace, kterou vyřeší reinstalace systému FlexiBee.

Mac OS X El Capitan

Určitě jste zaznamenali, že Apple 30. 9. uvolnil finální verzi aktualizace Mac OS X s názvem El Capitan. Řada z vás se na nás obrátila s dotazem, zda jim po aktualizaci operačního systému bude ABRA FlexiBee fungovat. Po důkladném interním testování vás můžeme ubezpečit: aktuální verze ABRA FlexiBee s El Capitanem bez problémů funguje.

Aby byl přechod co nejhladší, doporučujeme ještě před updatem operačního systému aktualizovat ABRA FlexiBee na nejnovější verzi. Tu si můžete stáhnout z  https://www.flexibee.eu/podpora/stazeni-flexibee/.  Po instalaci už můžete updatovat i samotný operační systém. Pozor, první spuštění ABRA FlexiBee po aktualizaci systému může (u klientů s lokální instalací, ne těch v cloudu) trvat o něco déle. Dochází k dokončení aktualizačního procesu a FlexiBee server se spustí později než při běžném provozu. Všechna další spuštění už proběhnou tak, jak jste zvyklí.

Poznámka: Pokud nám někteří uživatelé hlásili problémy s přechodem na nový systém, zpravidla to bylo způsobeno tím, že upgradovali ze starší verze OS X (Mavericks, Mountain Lion) a měli nainstalovanou starší verzi ABRA FlexiBee (řada 2014.x.x a starší). Instalací nejnovější verze ještě před updatem operačního systému předejdete problémům.

Kdyby se chybička přeci jen vloudila

Pokud by se ale přesto nějaká chyba vyskytla, kontaktujte nás na e-mailu podpora@flexibee.eu a my vám bryskně pomůžeme situaci vyřešit.


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ