ABRA Software a.s.

Štítky: ABRA v praxiABRA E-shop
Přečteno: 89x

Irena Nováková/Foto: Bricol a Heureka / 29.3.2017

Jihomoravská firma Bricol nabízí největší výběr dárkových a užitkových lahví v České republice. Její online obchod, který běží na platformě ABRA E-Shop, v letošní anketě ShopRoku získal druhé místo v kategorii Kuchyně. Za celý tým ABRA Software gratulujeme!

Štítky: ABRA v praxiABRA Software
Přečteno: 87x

Irena Nováková/Roman Šitner / 27.3.2017

Jen pětina českých firem je podle Eurostatu dostatečně digitalizovaná. Česká republika tak v produktivitě práce stále zaostává za západní Evropou. Existuje přitom poměrně jasná cesta, jak aktuální rozdíl snížit: rychleji digitalizovat podnikání. Téma rozebírají Hospodářské noviny, které citují i zakladatele ABRA Software Jaroslava Řasu. 

Štítky: trendy
Přečteno: 208x

Redakce, foto: Moleskine, www.deepstack.ai / 21.3.2017

Už 25 let se zabýváme vývojem softwaru a tak je jasné, že se zájmem sledujeme všechny tech-trendy, které souvisí se světem IT. A že jich je dnes víc než dost. Z kvantity vybíráme kvalitu, o kterou se s vámi pravidelně podělíme. Dnešní premiérový díl přináší souhrn technologických trendů, událostí a novinek, které nás zaujaly napříč celým týmem. Dají se koupit, použít nebo jen čistě obdivovat. 

Štítky: APIAPI seriál
Přečteno: 74x

Irena Nováková / Ilustrace: getpostman.com / 14.3.2017

Minule jsme shrnuli, jak si v aplikaci Postman vyzkoušet odesílání požadavků metodou GET, POST, PUT a DELETE. Dnes se zaměříme na dotazovací jazyk WebAPI. Dnešní díl zároveň uzavírá náš API seriál

Štítky: API seriálWebAPI
Přečteno: 160x

Irena Nováková / Ilustrace: getpostman.com / 7.3.2017

minulém díle jsme shrnuli, jak zahájit testování WebAPI v aplikaci Postman – nástroji pro vývojáře, který slouží k objevování a testování API možností. Dnes se zaměříme na odesílání požadavků metodou GET, POST, PUT a DELETE - ukážeme si, jak získat, vytvořit změnit a smazat business objekt. 

Štítky: CreativeMornings
Přečteno: 172x

Irena Nováková/Foto: Petr Hricko / 28.2.2017

Téma druhého letošního CreativeMornings přišlo z Montréalu. Kanadská komunita dala kreativnímu světu jasný podnět – zaměřte se na momenty. Pražský tým pro téma Moments oslovil fotografa Petra Hricka, který s citem & vtipem promítal a komentoval svůj život ve fotkách. A my jsme z jeho vyprávění vybrali tři momenty, které jsme promítli do světa byznysu. 

Štítky: rozhovorABRA v praxi
Přečteno: 379x

Ivo Minařík / 21.2.2017

Společnost TUBAPACK sídlí ve Žiaru nad Hronom. Ročně vyprodukuje přibližně 300 milionů hliníkových a laminátových tub pro farmaceutický, potravinářský, chemický a kosmetický průmysl. 98 % její produkce směřuje na export. Do slovenských tub jsou baleny například krémy Indulona, kondenzovaná mléka Piknik a Jesenka nebo barvy na vlasy Schwarzkopf, Syoss či Poly Color. TUBAPACK dodává tuby dokonce i pro balení potravin ruským kosmonautům. Svůj pohled na spolupráci s ABRA Software nám přiblížil koordinátor výroby TUBAPACKU Richard Paczelt.

Štítky: ABRA Software
Přečteno: 418x

Irena Nováková, foto: Lukáš Bíba / 14.2.2017

Můžete se na něj spolehnout a vždycky je tu pro vás. Dva pádné argumenty, proč je ERP ABRA Gen tím nejlepším adeptem na dlouholetý vztah. A protože dnes slavíme svátek zamilovaných, přinášíme dalších 12 důvodů, proč ho milovat.

Štítky: ABRA Softwarevzdělávání
Přečteno: 359x

Irena Nováková, foto: Scratch a Lego / 6.2.2017

V ABRA Software pracuje 150 lidí. Všichni umí číst a psát. A většina z nich také programovat. Začátek i konec pracovního dne je pro ně spojený s kódem. Je tedy jasné, že sledujeme všechny novinky v oboru. V oblasti vzdělávání jsou aktuálním hitem hry, stavebnice a projekty, které mají společný cíl – motivovat mladou generaci k programování. Příkladem je webová aplikace Scratch nebo kódovací set LEGO BOOST, který dánská firma představila na letošním veletrhu CES v Las Vegas. 

 

Štítky: ABRA Gen
Přečteno: 350x

Irena Nováková / 12.1.2017

Práce je hodně, lidí málo. Problém, který aktuálně řeší většina českých firem. Nedostatek zaměstnanců potvrzují i statistiky. Míra nezaměstnanosti (aktuálně 3,8 %) je nejnižší od roku 2008. Podle dat Eurostatu máme dokonce nejnižší nezaměstnanost v celé EU (hned po nás je Německo). Jak to vyřešit? Nehledejte nové lidi, hledejte způsob, jak dělat věci jinak. Automatizujte, sledujte data a myslete v souvislostech.


Odebírejte naše články prostřednictvím RSS