ABRA Software a.s.

5 technologických nápadů z AFB Developers Day 2017

5 technologických nápadů z AFB Developers Day 2017

Irena Nováková / 30.5.2017

Dříve menší rybník, později větší jezero a dnes celé širé moře. Online informací je tolik, že se v nich pomalu začínáme topit. Záchranným člunem jsou přehledy dat a integrační platformy, které dávají datům nový smysl - přehledně je zobrazí a chytře propojí. Právě na ně se soustředila akce ABRA FlexiBee Developers Day 2017, kterou jsme koncem května uspořádali ve smíchovském prostoru Node 5. U čísla 5 zůstáváme i při výběru zajímavých technologických nápadů, které jsme tady slyšeli.

#1 Developers Fridays

Pátky jsou spojené s kreativitou, která má ve světě programování významné místo. Roman Nováček, šéf vývoje v ABRA FlexiBee, pro tento den vymyslel vývojářská setkání, kde má každý z týmu možnost sdělit své názory a nápady. "Chceme dát jednou měsíčně vývojářům prostor, aby ve FlexiBee vylepšili něco, co je štve," říká Roman a hned dodává, co se povedlo vylepšit minulý měsíc:

  • Podpora drag&drop v komponentě pro výběr sloupců - teď je možné přetahovat libovolné objekty z libovolných sloupců zleva doprava. (Martin Kadlec)
  • Uživatelské XSLT transformace - umožňují snadný import informací, které datově neodpovídají formátům ve FlexiBee. Výsledkem je lepší integrace a rychlejší implementace. (Karel Běl, novinka bude dostupná v červnové verzi 2017.2)

#2 Uživatelsky přívětivá integrace

IT trh se mění a my s ním.  Celé obory se přesouvají do cloudu, kde ovšem vyvstává jeden základní problém:

"Systémy si spolu navzájem nerozumí, a když už si spolu rozumí, tak si jenom šeptají - je to hodně omezené," říká Patrik Šimek, který na tento problém našel řešení.

Jmenuje se Integromat a jde o šikovný nástroj, který automatizuje ruční procesy, propojuje aplikace a přenáší a transformuje data.

"Integromat jsme vyvíjeli něco málo přes čtyři roky a kladli jsme velký důraz na to, aby to bylo uživatelsky přívětivé," doplňuje Patrik.

Běžný uživatel si tak může nastavit a propojit spoustu zajímavých věcí. Zajímají vás konkrétní příklady? Podívejte se k nám na web, kde najdete článek, jak zautomatizovat činnosti ve FlexiBee pomocí Integromatu.

#3 Data v kontextu

Trendem posledních deseti let je specializace. Vznikají skvělé cloudové aplikace, které nejsou obecné, ale naopak úzce zaměřené na konkrétního zákazníka. To má svá pro i proti. "Každý takový software je takovým datovým ostrovem. Jste na jednom a nedostanete se dál," říká Petr Ferschmann, který na AFB DD 2017 poprvé veřejně představil svůj nový projekt Dativery.

Nástroj zobrazuje relevantní informace přímo ve vaší oblíbené aplikaci, a vy tak můžete propojit své firemní aplikace, sociální sítě a veřejné databáze a vidět relevantní data v kontextu.

Jak to funguje? Dativery vytáhne všechna data z různých aplikací, které využíváte (E-mail, CRM, FlexiBee a spousta dalších), a přidá k nim data z veřejných databází (Merk, CreditCheck, ...). Všechny informace propojí a zobrazí na jednom místě (tam, kde chcete aplikace Dativery mít, třeba v Gmailu).

Dativery vám dává včasné odpovědi na otázky, na které byste se teprve chtěli zeptat. Dativery ví, předvídá a odpovídá. Prostřednictvím vlastního API a API ostatních aplikací dává datům souvislost a přehled.

#4 Interaktivní grafické přehledy

Rychle a v ohromném množství. Tak se dnes podle programátora Martina Schayny produkují data. Problém je s jejich porozuměním, kdy se majitelé firem v číslech těžko orientují. Martinův tým proto před časem přišel s nápadem představit aplikaci s názvem Přehledy, která je součástí ABRA FlexiBee a je dostupná v GUI i v prohlížeči.

Vše je přizpůsobené pro běžné uživatele, ale pokud jste programátor, můžete si s Přehledy pořádně pohrát.

Výhodou je snadné nastavení, responzivní design, nastavení přístupových práv a možnost přetahovat jednotlivé boxy a měnit jejich velikost i počet.

Co ještě můžete v Přehledech dělat:

  • Nastavit proměnné a vizualizaci změn sledovat v interaktivních grafech.
  • Sledovat a analyzovat stav firmy.
  • Vytvořit dashboardy s ukazateli výkonnosti (KPI) a porovnávat jednotlivá oddělení nebo dosažený výkon s nastaveným plánem.

Chcete objevit další možnosti Přehledů? Přijďte si je k nám ve FlexiBee rovnou vyzkoušet.

#5 Když video, tak živě!

I když jste na letošním Developers Day nebyli, mohli jste ho sledovat a to živě přes náš YouTube, kde je zároveň záznam všech přednášek. Stačí si vybrat, kterou chcete sledovat, a dát play. Přejeme fajn podívanou a těšíme se brzy na viděnou! Další konferenci plánujeme už na podzim. Věnovat se budeme technologickým novinkám, které budou tentokrát souviset s informačním systémem ABRA Gen.

bez komentářů

comments powered by Disqus

Odebírejte naše články prostřednictvím RSS