ABRA Software a.s.

5 tech trendů a novinek očima ABRA Software

5 tech trendů a novinek očima ABRA Software

Štítky: trendy

Redakce, foto: Moleskine, www.deepstack.ai, LEGO® / 21.3.2017

Už 25 let se zabýváme vývojem softwaru a tak je jasné, že se zájmem sledujeme všechny tech-trendy, které souvisí se světem IT. A že jich je dnes víc než dost. Z kvantity vybíráme kvalitu, o kterou se s vámi pravidelně podělíme. Dnešní premiérový díl přináší souhrn technologických trendů, událostí a novinek, které nás zaujaly napříč celým týmem. Dají se koupit, použít nebo jen čistě obdivovat. 

#1 Simply The Bots

Bots nebo-li boti jsou internetoví roboti, kteří mají podobu softwarové aplikace a umí vykonávat předem nastavené úkoly, ale také se učit a reagovat na nové situace.

Petr, šéf obchodu: „Téma mě zajímá hlavně v souvislosti s umělou inteligencí a to nejčastěji ve spojení „Chat Bots“. Boti mají uplatnění zejména v automatizaci komunikace se zákazníky, ale i v oblasti získávání či udržení nových zákazníků. Celá oblast již není doménou sociálních sítí, má již přesah do enterprise segmentu, do ERP, zákaznické podpory a dalších oblastí firemních systémů.“ 

#2 Propojení papíru a digitálu 

Když se rozjede diskuze na téma papír vs digitál, lidé se většinou rozdělí do dvou táborů. Jeden bojuje za vůni a dotek papíru, druhý argumentuje takřka neomezenou kapacitou a editačními možnostmi, které se s digitální podobou textů a obrázků dají dělat. Italská značka Moleskine propojila obojí. Její Smart Writing Set obsahuje sešit, který svým vzhledem připomíná tablet, a chytré pero se zabudovanou kamerou. Ta umožňuje přenos zápisu z papíru do telefonu nebo tabletu. Poznámky pak díky speciální aplikaci můžete třídit, sdílet, mazat i barevně upravovat.

Irena, textařka: “Pro textaře a grafiky je to super nástroj, jak rychle zaznamenat své nápady a dál s nimi pracovat.”

#3 Big Dog umí bruslit.

Big Dog je terénní robot, který umí chodit, běhat, šplhat a nést těžký náklad. A od letošního února také bruslit. Na video bruslícího robota nás upozornil tento tweet.   

Martin, vývojář: "Roboty v pohybu si nemusíte pouštět jen ve videu, ale klidně i sami postavit. Nebo se dívat, jak je staví vaše děti. Trendem jsou hry a stavebnice, které mladou generaci učí programovat. Příkladem je kódovací set LEGO BOOST, ve kterém děti najdou 5 modelů s aplikací, jak je pomocí jednoduchého kódu rozmluvit a rozpohybovat. Jednou z hraček je i Robot Vernie."

#4 MSSQL server na Linuxu

Společnost Microsoft proměnila konkurenta ve spojence a svůj SQL server vydala na Linuxu. Vývojářům tak otevřela nové možnosti, které už od loňské zimy testujeme i my v ABRA Software.

Ladislav, technologický guru: “Zatím všechno překvapivě dobře běží a nic nepadá.”  

#5 Čeští vědci se podíleli na vývoji programu, který poráží profesionální hráče pokeru.

Program DeepStack, který je společným dílem česko-kanadského týmu vědců z Karlovy Univerzity, ČVUT a Univerzity v Albertě, umí pracovat s neúplnou informací a dokáže se tak na základě vlastní zkušenosti naučit herní strategii. A to tak dobře, že poráží profesionály, kteří se pokerem Texas hold’em hodně slušně živí. 

Jakub, šéf online marketingu: "Je to neuvěřitelná věc. Počítač se sám dokáže naučit to, co se miliónům hráčů online pokeru nepodaří za celý život.

bez komentářů

comments powered by Disqus

Odebírejte naše články prostřednictvím RSS