ABRA Software a.s.

Jaroslav Řasa

 • Jaroslav Řasa

 • Zakladatel společnosti ABRA Software

  Jaroslav Řasa začal podnikat po přečtení knihy Tomáše Bati „Úvahy a projevy“. Založil ABRA Software a dovedl ji v ČR na přední příčky v oboru. ABRA má více než 8 000 zákazníků v ČR a SR a přes 5 000 ve světě. 

  V posledních letech osobně vede vývoj nového cloudového ERP systému primaERP, jehož první modul na efektivitu měření času úspěšně představil nejdříve na zahraničních trzích, v ČR a SR v lednu 2014. 

  Jeho úkolem je i rozvoj skupiny United Software, do které dnes patří jak vlajková loď ABRA Software, tak slovenská ABRA Software, dále pak poskytovatel IT infrastruktury Systematiq a nově výrobce on-line informačních systémů FlexiBee Systems.

  Významně podporuje rozvoj podnikání a vzdělávání mládeže, spoluzaložil Soukromou školu výpočetní techniky, soutěž Diplomová práce roku, osvětovou aktivitu Můžeš Podnikat a pořádá Fórum INSPIRACE pro sdílení podnikatelských zkušeností. 

  Je absolventem ČVUT v Praze, ženatý, má tři děti. Mezi jeho koníčky patří lyžování, turistika a cestování, historie, architektura a design, a především pak jeho práce. Za své největší štěstí v životě považuje lidi ve svém bezprostředním okolí.

Články autora

Proč Cloud vítězí a dává datovému centru na frak?

 11.3.2014

Je zaklínadlo dneška "Cloud" jen převlečeným "Datovým centrem"? Dopadne stejně jako jeho předchůdci a odejde s nejbližší trendovou vlnou nových IT pojmů?