ABRA Software a.s.

Lukáš Richtrmoc

  • Lukáš Richtrmoc
    Lukáš a jeden z mnoha jeho dalších úchvatných výkonů při kterém opět, stejně jako často Cimrman, nedostál zaslouženého uznání

  • Webmaster

    Lukáš je, což nám neustále připomíná, nejmladším členem ABRA rodiny. Stará se o webové stránky ABRY včetně jejich jazykových mutací. Dále se mu připisují chyby na webu Fórum Inspirace, stránek skupiny United Software a v poslední době se snaží mluvit i do webu ABRA Flexibee. Díky kolegům v Písku má i při tomto množství povinností čas na blog.

    Ač na okolí tímto dojmem nepůsobí, tak rád čte, miluje strategie a deskové hry. Nabyté zkušenosti pak s uspokojením aplikuje na své třináctileté svěřence v Bohemians 1905, kde působí v roli asistenta trenéra. Fyzické námaze se ani on sám nevyhýbá a tak aby byl správným příkladem, chodí se "vyklepat" do Pražského přeboru za Sokol Královice. Rád upozorňuje na svůj post středního záložníka jako na další střípek v mozaice svého génia, ale šušká se, že je to spíše kvůli jeho rychlostním (ne)předpokladům.

    Buď jak buď, ve svém oboru je stále novicem a tak hladoví po znalostech. Experimentuje s 3D a Canvasem. Neohrne nos ani nad SVG. V budoucnu se plánuje zaměřit na real-time interakce pomocí Javascriptu. Poslouchá IndieTrip-hop a Electro. Ve slabší chvilce přizná i House a Trance. Ujíždí na nutelle, neumí odhadovat vzdálenosti. A kromě toho všeho rád o sobě mluví ve třetí osobě.

Články autora

Jak se firmám šlapalo v grafech II.

 8.1.2016

Přinášíme vám druhou část vyhodnocení soutěže Aby firmy šlapaly. Velké množství dat, které jsme díky 1322 registrovaným jezdcům nasbírali, zaslouží pečlivé vyhodnocení. Hlavně proto, že vás, cyklisty, tyto údaje zajímají a píšete si o ně.

Jak se firmám šlapalo v grafech I.

 27.11.2015

Léto v ABŘE patřilo kolům. Rozjeli jsme soutěž Aby firmy šlapaly a jsme rádi že se zaregistrovalo 1322 jezdců. Během soutěže jsme nasbírali velké množství dat. V sérii článků vám na tomto blogu chceme představit, jakým způsobem jsme data sbírali, jak jsme je analyzovali a co celý vývoj provázelo.

ABRA Flexibee na Raspberry Pi 2

 12.10.2015

Již tradičně plzenští vývojáři z ABRY podporují Linuxové distribuce. Konkrétně Ubuntu, Fedoru a RedHat Enterprise. Dnes však budeme hovořit o distribuci Debian. Asi nejrozšířenější mezi uživateli Maliny je totiž upravená verze této distribuce s názvem Raspbian...

5 důvodů, proč si pořídit domů Malinu

 8.4.2015

Raspberry Pi bylo odkojeno jako super mini počítač do každé školy, na jehož střevech se vyřádí všelijaký počítačový panic. Ale podobně jako u Facebooku se i zde ušlechtilá akademická myšlenka zvrhla v pejorativní nástroj korporátního světa. A to je šance i pro vás.

10 věcí, které by měl webmaster znát

 11.2.2015

Pakety v dnešním světě létají jako smyslů zbavené a kdo nekomunikuje s uživateli pomocí protokolu HTTP/HTTPS, jako by ani nebyl. Téměř každá firma či živnostník má kontakt na Internetu, to je snad jasné. Jenže tyto požadavky nestačí. Dceřiné firmy, divize či samotné projekty urputně sbírají nové a nové tváře, kterým servírují svůj obsah.