ABRA Software a.s.

Martin Jirmann

  • Martin Jirmann
  • Generální ředitel ABRA Software

    Martin v roce 1997 dokončil studium oboru ekonomika a řízení elektrotechnické výroby a spojů na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze.

    V roce 1995 nastoupil do společnosti ABRA Software jako konzultant ERP systému. Postupně působil na pozicích vedoucí divize služeb a obchodní ředitel. Od roku 2000 je členem představenstva, od roku 2008 generálním ředitelem a od roku 2010 předsedou představenstva.

    Je ženatý a má dvě děti, ve volném čase se kromě rodiny věnuje filmu, knížkám, modelářství, golfu, tenisu a lyžování.

Články autora

Klíčové atributy moderního ERP systému

 1.10.2015

Každá firma má své důvody, kvůli kterým si pořizuje ERP systém. Při jeho výběru se zaměřuje především na to, zda dané řešení naplní cíle a očekávání, která jsou s takovou investicí spojena. A investice je to významná. Nejen z hlediska financí, ale také svým zásahem do chodu společnosti jak během zavádění nového ERP systému, tak i z hlediska vlivu na budoucí fungování firmy. Nový ERP systém vždy přinese zásadní změny. Ostatně – to je mnohdy důvod, proč si ho pořizujeme. A protože se nejedná o krátkodobou investici, je důležité vybírat systém, který je perspektivní a bude schopen generovat přínosy v horizontu minimálně 5 až 10 let, ne-li více.

Legislativní apríl? Když naletím, tak se chci alespoň zasmát

 18.4.2014

Letošní apríl byl opět povedený, ovšem jeden vtip byl obzvlášť vydařený. Tohle mi přišlo e-mailem od šéfa vývojového týmu, který má na starosti mj. i sledování legislativních změn.

Informační systémy: Kde všude nám pomáhají?

 11.4.2014

Také jste si v mládí s oblibou sestavovali soupisky cédéček nebo videokazet? Tehdy jste možná ani netušili, že vlastně vytváříte primitivní informační systém, který vám poté pomáhal rychle najít konkrétní filmy z žánru sci-fi nebo všechna alba od interpretů začínajících na M a hrajících rock. Podívejte, kde všude najdete informační systémy a k čemu všemu vám mohou být nápomocny.

Anglicismy v byznysu, které nemůžu vystát

 18.3.2014

Nevím, jestli k vám už dorazily, ale k nám už ano. A některé z nich už nemůžu ani vystát.