ABRA Software a.s.

Petr Ferschmann

 • Petr Ferschmann
 • Spoluzakladatel FlexiBee Systems

  Počítače byly vždy jeho koníčkem, ale místo “jak věci fungují” jej spíše zajímalo “proč takto fungují”. Od roku 2004 začal podnikat, aby tuto svoji vášeň mohl lépe rozvinout. Od roku 2008 se jako ředitel věnuje vývoji cloudového ekonomického systému FlexiBee.

  V roce 2014 se stal součástí skupiny ABRA, kde se snaží pomáhat s cloudovými systémy a i nadále rozvijet FlexiBee a související produkty.

  Linux používal od roku 1996, počítačové sítě a škálování aplikací jsou jeho koníčkem. Při příchodu cloudu pak mohl tyto znalosti dobře využít.

  V roce 2004 absolvoval Softwarové inženýrství na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity. Má dvě děti a k jeho koníčkům patří běh, kajakářství a skálolezectví, i když většinu času tráví spíše v práci.

  Jeho motto: “Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody”.

Články autora

EET v praxi. Jak nám bude chutnat po zavedení E-tržeb?

 25.2.2016

Sněmovna začátkem února schválila zákon o elektronické evidenci tržeb. Jak bude nový systém fungovat a co všechno se jeho zavedením změní?

Zveme vás na Data Fesťák, na kterém se naučíte pracovat s daty

 12.11.2015

V Abře milujeme data. Ještě víc milujeme to, co se s nimi dá dělat a co se z nich dá vyčíst. Proto jsme se stali partnery DataFesťáku, na kterou vás chceme osobně pozvat. Přijeďte se podívat na víkendovou akci a naučte se pracovat s daty. Data si přivezte vlastní a nebo vám je půjčíme. K dispozici budou skvělé nástroje zdarma, odborníci kteří s nimi umí a od nás ten nejpovolanější, Petr Ferschmann.

Rockaway AWS Hackathon aneb utratit co nejvíc peněz

 20.10.2015

Tento víkend jsem se zúčastnil Rockaway AWS Hackathonu, jehož tématem byly technologie Amazon Web Services. Část z nich u nás ve firmě používáme na provoz ABRA FlexiBee, ale chtěl jsem se podívat i na ty další. Jsem od nátury megaloman a tak mne zajímaly ty, které umožní škálovat provoz mých služeb opravdu ve velkém.

Nemám rád PíáRštinu aneb FlexiBee+ABRA=VLN

 14.4.2014

Když jsme připravovali tiskové oznámení o spojení FlexiBee a ABRY, chtěl jsem jej doplnit i osobním pohledem na věc pro firemní blog. Připravil jsem si tedy článek, kde jsem vše popsal, a z něhož vychází i oficiální oznámení.