ABRA Software a.s.

Stanislav Kurinec

  • Stanislav Kurinec
  • Standa vede tým zakázkového programování ABRY, tedy celou divizi Software Solutions. Na starosti má vývoj ABRA Publisheru a dalších zakázkových aplikací. Vystudoval SPŠ a VOŠ v Písku, kde se díky záškoláctví seznámil s programováním webů.

    Je milovníkem nových technologií a staré Whisky. Na svou rodinu a práci nedá dopustit. A stejně jako Petr není alkoholik :)

Články autora

Mission Impossible, zázraky na počkání počesku!

 26.8.2015

Asi tak nějak by se dal definovat jeden z mých předchozích týdnů. Pro jednoho našeho zákazníka,  respektive jeho americkou matku, jsme během necelého týdne realizovali portál, který má za úkol zaznamenávat požadavky na opravy a následně spouštět workflow od schvalování přes realizaci až po zpětnou vazbu.

Na cestě k novému webu

 19.8.2015

Prošlapat cestu ke kvalitní webové prezentaci stojí mnoho úsilí. Ať už jde o úplně nové stránky nebo jen změnu stávajících, zvolit směr, dopravní prostředky a doprovodný tým je pro laika vždy nelehká úloha.

Windows 10 pohledem Macaře

 18.6.2015

Po článku Macbook pohledem woknaře přichází ne zcela dobrovolné pokračování. Jak se cítí nedobrovolný Mekař po zpětném přechodu na Windows?

Co jste hasiči, co jste zálohovali?

 26.5.2015

Asi takhle nějak by mohl začít můj nový článek o zálohování. Předem varuji slabší nátury, aby při čtení raději seděli a měli po ruce telefon pro případ nouze. Ale teď již k věci, dnes jsem prožil něco, co nepřeji nikomu. Popravdě myslím, že jsem si během 20 hodin prožil celou Božskou komedii od Dante Alighieri, jen to peklo bylo trochu delší.

Na Cebitu dominoval WEB

 19.3.2015

Právě jsem se vrátil z Cebitu, kde jednoznačně dominoval web. To, co dnes není on-line, jako by ani neexistovalo. Webové technologie byly všudypřítomné od CMS, DMS, CRM až po celistvé ERP a BI.

Macbook pohledem woknaře :-D

 2.3.2015

Jaké byly moje první kroky s Macem? Co na něm miluju a co zatracuju? Které jeho vlastnosti jsem již přijal za své a které doteď obcházím? Snad i vám může tento článek pomoci při přechodu z Windows do jablečného ráje.

Rozlučte se se starým webovým prohlížečem a budete IN

 15.12.2014

Které webové technologie jsou IN, které OUT a proč uděláte sami sobě radost, když přestanete používat starý webový prohlížeč? Standa Kurinec, který vede v ABŘE tým zakázkového programování, v tom má jasno. Dlouholetá praxe mu ukazuje jasný směr webových technologií – HTML5.