ABRA Software a.s.

Proč se FlexiBee stalo součástí skupiny ABRA

Od 28.2.2014 se FlexiBee stalo součástí skupiny ABRA. ABRA nyní vlastní 100% FlexiBee a my jsme se stali spolumajiteli ABRY.

Když jsme před lety zakládali FlexiBee, měli jsme velké cíle a jasnou vizi. Vizi cloudového ekonomického systému, který prorazí “účetní” konzervatizmus a umožní používat všem moderní technologie. Vizi, která umožní jeho snadnou integraci s dalšími systémy. Prostě udělat všechno tak, aby se každá operace prováděla pouze jednou ve správnou chvíli.

Tato vize se ukázala jako správná a FlexiBee se opravdu stalo inovátorem. Systém je možné provozovat na Windows, Linuxu a Mac OS X, dokáže fungovat přes internet i bez terminálových služeb a lze jej provozovat v cloudu. Vytvořili jsme otevřené programátorské rozhraní REST API, které umožňuje bezešvou integraci s dalšími systémy. Prostě jsme se stali průkopníkem, který v době, kdy ostatní o změnách teprve začínali uvažovat, má již moderní systém a je schopen jeho rozvoj financovat z vlastních zdrojů.

Nyní jsme v situaci, kdy máme produkt, máme zákazníky, kteří náš systém chtějí, a postupně získáváme tržní podíl. Rosteme výrazně rychleji než trh, a přestože je náš obor velmi konzervativní, rosteme o 30 % ročně již pátý rok v řadě. A to je velký úspěch. FlexiBee - jak produkt, tak firma - je již plnoleté, vyzkoušené a především připravené k posunu do další fáze.

Ve FlexiBee jsme vždy měli vysoké cíle. Jedním z nich bylo, abychom to samé dokázali zopakovat i v zahraničí. Proto jsme také začali aktivněji působit na Slovensku.

Když pak přišli Jarda Řasa s Martinem Jirmannem z ABRY s nápadem, abychom spojili své síly, dlouho jsme neváhali. ABRA patří mezi největší české dodavatele podnikových informačních systémů a současně je v této oblasti také největším inovátorem. Ať už zmíním e-fakturu ISDOC, či hlavní produkty ABRA Gx, tak i nové věci, jako jsou mobilní aplikace či internetový portál. A především jejich nový cloudový produkt primaERP, který aktuálně nabízí do 80 zemí světa. Vždy jsme sledovali, jakým způsobem v Abře pracují, a často nás to inspirovalo.

Přesto, že se pohybují na velmi konzervativním trhu, dokázali si uchovat mladistvý způsob myšlení a osobně obdivuji jejich organizační strukturu a schopnost inovovat a učit se z vlastních chyb.

Proto jsme hrdi, že jsme se mohli stát součástí ABRY. Víme, že se nám společně podaří rychleji znásobit prodeje FlexiBee a společnou expanzi na zahraniční trhy budeme moci zahájit téměř okamžitě. Víme, že společnými silami to dokážeme. Držte nám palce a budeme rádi, když nám s tím pomůžete.

Petr Ferschmann, jednatel FlexiBee Systems s.r.o.

bez komentářů

comments powered by Disqus

Odebírejte naše články prostřednictvím RSS