ABRA Software a.s.

Štítky: ABRA Softwarevzdělávání
Přečteno: 1549x

Irena Nováková, foto: Scratch a Lego / 6.2.2017

V ABRA Software pracuje 150 lidí. Všichni umí číst a psát. A většina z nich také programovat. Začátek i konec pracovního dne je pro ně spojený s kódem. Je tedy jasné, že sledujeme všechny novinky v oboru. V oblasti vzdělávání jsou aktuálním hitem hry, stavebnice a projekty, které mají společný cíl – motivovat mladou generaci k programování. Příkladem je webová aplikace Scratch nebo kódovací set LEGO BOOST, který dánská firma představila na letošním veletrhu CES v Las Vegas. 

 

Štítky: Technická podpora produktů ABRA
Přečteno: 998x

Petr Vopelák / 27.1.2017

Projděte si těchto 5 bodů, které Vám vysvětlí, jaký vliv má péče o systém a databázi na rychlost ERP ABRA Gen.

Štítky: ABRA Gen
Přečteno: 879x

Irena Nováková / 12.1.2017

Práce je hodně, lidí málo. Problém, který aktuálně řeší většina českých firem. Nedostatek zaměstnanců potvrzují i statistiky. Míra nezaměstnanosti (aktuálně 3,8 %) je nejnižší od roku 2008. Podle dat Eurostatu máme dokonce nejnižší nezaměstnanost v celé EU (hned po nás je Německo). Jak to vyřešit? Nehledejte nové lidi, hledejte způsob, jak dělat věci jinak. Automatizujte, sledujte data a myslete v souvislostech.

Štítky: ABRA E-shop
Přečteno: 955x

Irena Nováková / 5.1.2017

Téměř polovina českých uživatelů internetu nakupuje online. Zákazníci mají z čeho vybírat. Na českém trhu působí přes 36 000 e-shopů, které loni utržily 98 miliard Kč. Nakupovat online je příjemné, pohodlné a snadné. Založit a provozovat úspěšný e-shop už tak jednoduché není. Cílem je zjednodušit a zautomatizovat desítky úkonů, které souvisí se správou webu, vyřizováním objednávek a řízením skladu. Efektivní provázání těchto kroků zajišťuje ABRA E-Shop, na kterém od léta běží také online obchod s elektronikou značky Morphy Richards

Štítky: APIAPI seriál
Přečteno: 1872x

Irena Nováková / Ilustrace: getpostman.com / 5.1.2017

minulém díle jsme API krátce představili a řekli si, na jakém principu funguje. Dnes si ukážeme praktické příklady. Testování WebAPI jsme provedli v aplikaci Postman – nástroji pro vývojáře, ve kterém se dá API vystavět, vyzkoušet i zdokumentovat.

Štítky: CreativeMornings
Přečteno: 932x

Irena Nováková / ilustrace Derry Dillon / 19.12.2016

Tak zněla otázka v naší soutěži, kterou jsme uspořádali na prosincovém CreativeMornings na téma Sound. Autoři pěti vylosovaných odpovědí získali od ABRA Software elegantní reproduktor v kapesní velikosti, který je stejně jako online účetní software ABRA FlexiBee dostupný, ať jste kdekoliv. 

Štítky: APIAPI seriálDen s...
Přečteno: 2389x

Irena Nováková / 5.12.2016

Když se našich vývojářů zeptáte, čemu se v poslední době věnovali, odkážou vás na "read me". Hezká rada. Až na to, že v komplexním souboru technických informací se vyznají jen ajťáci. Pokud k nim nepatříte, musíte hledat kreativnější způsoby, jak mlčícím odborníkům rozvázat jazyk. Třeba zjistit, co je baví a během této činnosti se hodně ptát. S kolegou programátorem jsme tedy vyrazili na stěnu. Během zdolávání umělých vrcholů jsme konečně pochopili, jak funguje a k čemu slouží to slavné API - technologická novinka, která je od října součástí ABRA Gen

Štítky: rozhovorABRA v praxi
Přečteno: 1556x

Irena Nováková / 4.11.2016

S podnikáním v oboru dřevařství začal ve 20 letech, dnes provozuje největší českou firmu na výrobu palet s obratem přes 630 miliónů korun. Marcel Klaus přikládá svůj podíl úspěchu i informačnímu systému ABRA, který vedoucím pracovníkům poskytuje množství důležitých podkladů pro řízení výroby. Provoz podniku, který každý rok prodá 3,6 milionů kusů palet, je díky modernímu softwaru jednodušší a přesnější a přispívá tak ke zpracování velkých zakázek pro nadnárodní společnosti. V KLAUS Timber denně naloží 15 kamionů palet, které končí ve významných průmyslových závodech, nejčastěji automotivu. 

Štítky: ABRA v praxiABRA SoftwareEET
Přečteno: 1065x

Irena Nováková / 2.11.2016

Naši vývojáři jsou muži činu. Slovy šetří, ale když něco udělají, stojí to za to. Tým Trade, který vyvíjí podporu EET, pro nás například připravil překvapení v kuchyňce – když jsme si šli ráno pro kafe, čekala na nás pokladna s návodem k obsluze. Na vlastní kůži jsme si tak vyzkoušeli, jak elektronická evidence tržeb funguje v praxi.

Nikdo neví, zda přijde hospodářský růst nebo pokles. Jisté ale je, že bez ohledu na to, kterým směrem se vydá světová a česká ekonomika, musíme zvýšit produktivitu práce. Při poklesu ekonomiky je vysoká efektivita cestou k přežití firmy; při růstu ekonomiky dovolí zpracovat více zakázek.


Odebírejte naše články prostřednictvím RSS