ABRA Software a.s.

Štítky: Aby firmy šlapaly
Přečteno: 735x

Irena Nováková / 10.10.2016

Přinášíme výsledky druhého ročníku cyklistické soutěže "Aby firmy šlapaly". Letos jsme jezdili od května až do září a vítězný tým získává od ABRA Software pořádnou porci odměny. Detaily k hlavní výhře i konkrétní statistiky najdete uvnitř článku. 

Štítky: ABRA Software25 let v IT
Přečteno: 969x

Irena Nováková / 1.10.2016

Jdeme s dobou a sledujeme, co se děje. Díky tomu nabízíme podnikatelům informační systém, který vychází vstříc jejich potřebám. Už 25 let jsme jejich spojencem. Vyvíjet software v souladu se světovými trendy nás baví dodnes. A co nás baví především, jsou inovace. Ty aktuální se týkají upgradu našeho ERP systému a grafického redesignu. Pátý díl našeho seriálu Vám přiblíží víc. 

Štítky: ABRA Software25 let v IT
Přečteno: 1105x

Irena Nováková / 26.9.2016

Minule jsme si připomněli příchod nového tisíciletí a dnes v tom budeme pokračovat. Posuneme se jen o pár let dál, konkrétně do roku 2005. Aktis v té době zaměstnává přes sto lidí, dosahuje obratu téměř 97 miliónů korun a prostory smíchovské vily mění za moderní kanceláře v pražských Stodůlkách. O rok později pak mění také název: Z Aktisu se v roce 2006 stává ABRA Software

Štítky: ABRA Software25 let v IT
Přečteno: 850x

Irena Nováková / 15.9.2016

Rok 2000 byl pro společnost Aktis přelomový. Představuje software nové generace ABRA G3 a stejně jako jiné firmy v oboru řeší jednu důležitou věc - problém Y2K. Přechod počítačů na rok 2000 nakonec nebyl tak náročný, jak se předpokládalo. Pojďme na tuto éru zavpomínat v dalším pokračování našeho pětidílného seriálu. 

Štítky: ABRA Software25 let v IT
Přečteno: 1182x

Irena Nováková / 31.8.2016

Digitální technologie jsou dnes součástí každého podnikání. Firemní data se ukládají do cloudu, účetnictví se vede online a manažeři můžou schvalovat procesy pouhým dotykem chytrých hodinek. Před 25 lety to ale bylo jinak. Počítač byl ve firmě vzácností a většinou ho sdílelo víc lidí. Sdílely se také programy nebo e-mailové adresy. I když to z dnešního pohledu působí úsměvně, pro nás to je příjemná nostalgie. Rádi vzpomínáme i na první zákazníky, kteří stáli u našich pionýrských začátků. Právě jim vděčíme za náš úspěch a růst. Pojďme na ně společně zavzpomínat ve druhém díle našeho výročního seriálu.

Irena Nováková / 15.8.2016

Soutěž Aby firmy šlapaly je v plném proudu. Jako o život Vás do práce na kole jezdí více než 800, což je parádní číslo. A protože víme, že ze sedla kola svět vypadá trochu jinak a člověk během jízdy objeví spoustu zajímavých věcí, vyhlásili jsme začátkem července soutěž o nejlepší cyklo snímek.

Štítky: ABRA Software25 let v IT
Přečteno: 1763x

Irena Nováková / 5.8.2016

Někdy může jediná knížka změnit celý život. Kdyby se student kybernetiky Jaroslav Řasa jednoho letního večera nezačetl do Úvah a projevů od Tomáše Bati, možná by svůj život zasvětil vědě. Myšlenky zakladatele obuvnického impéria ho ale zaujaly natolik, že se rozhodl založit vlastní firmu. Slavnostní den nastal 30. května 1991, kdy vznikl Aktis – softwarová firma, kterou od roku 2006 znáte jako ABRA Software. Letos tedy slavíme 25. výročí, což je ideální příležitost k lehké nostalgii i k novým vizím a plánům. Všechno najdete v našem pětidílném seriálu, který právě teď začíná.

Štítky: ABRA SoftwareCreativeMorningsLove
Přečteno: 2850x

Irena Nováková/Ilustrace: Lucy Engelman / 19.7.2016

I když jsou informační technologie exaktní záležitostí, i v našem oboru panují emoce. Na příštím CreativeMornings na téma láska Vás proto přesvědčíme, že software může mít duši. Nechte se překvapit jak. Snídaně se uskuteční 29. července od 8:30 v prostorách Chemistry Gallery. Detaily k akci najdete v události na Facebooku

Štítky: rozhovorABRA v praxiABRA Software
Přečteno: 2552x

Irena Nováková / 29.6.2016

Náš ERP pomáhá při výrobě zdravých českých sušenek, jejichž vůně se line i mimo naše hranice. Chutnají jako domácí, jsou vyrobené v bio kvalitě a vyváží se do celé Evropy. Sušenky z Biopekárny Zemanka jsou výsledkem vzácné kombinace tradičních receptur a moderní technologie. V rodinné biopekárně u Sedlčan se jich každý měsíc vyrobí 13 tun. Zvládat specifickou výrobu tady pomáhají specializované stroje a moderní informační systém od ABRA Software, který firma plánuje rozšířit o další moduly. Biopekárna vznikla v roce 2006 a její majitel a podnikatel, původem daňový poradce Jan Zeman, v rozhovoru pro náš blog zdůvodňuje důležitost investic do firemního softwaru a prozrazuje, jak se napříč Evropou liší chutě na sladké. 

Štítky: ABRA v praxiABRA SoftwareEET
Přečteno: 4540x

Irena Nováková / 29.6.2016

Elektronická evidence tržeb (EET) se v posledních měsících stala synonymem obav. Podle průzkumů z konce loňského roku se podnikatelé báli vyšších nákladů, administrativní zátěže a zneužití dat. Aktuální ankety už jsou pozitivnější (roste očekávání, že EET zlepší výběr daní), ale lidé stále potřebují vědět víc. A proto jsme tady.  Následující řádky Vám poskytnou všechny potřebné informace a návody, jak si s EET poradit. Jejich shrnutí najdete na speciální stránce o EET, kterou jsme pro Vás připravili.


Odebírejte naše články prostřednictvím RSS