ABRA Software a.s.

Již tradičně plzenští vývojáři z ABRY podporují Linuxové distribuce. Konkrétně Ubuntu, Fedoru a RedHat Enterprise. Dnes však budeme hovořit o distribuci Debian. Asi nejrozšířenější mezi uživateli Maliny je totiž upravená verze této distribuce s názvem Raspbian...

Štítky: softwarenázorradytrendypodnikáníerp
Přečteno: 1916x

Martin Jirmann / 1.10.2015

Každá firma má své důvody, kvůli kterým si pořizuje ERP systém. Při jeho výběru se zaměřuje především na to, zda dané řešení naplní cíle a očekávání, která jsou s takovou investicí spojena. A investice je to významná. Nejen z hlediska financí, ale také svým zásahem do chodu společnosti jak během zavádění nového ERP systému, tak i z hlediska vlivu na budoucí fungování firmy. Nový ERP systém vždy přinese zásadní změny. Ostatně – to je mnohdy důvod, proč si ho pořizujeme. A protože se nejedná o krátkodobou investici, je důležité vybírat systém, který je perspektivní a bude schopen generovat přínosy v horizontu minimálně 5 až 10 let, ne-li více.

Štítky: softwarenázorcloudradyskillspodnikání
Přečteno: 2346x

Uljana Černohorská / 29.9.2015

Každý normální člověk by si přál pracovat méně a přitom dosahovat stejných nebo ještě lepších výsledků. Není proto divu, že články typu „10 zaručených tipů, jak zvýšit svou produktivitu“ jsou stále populární. Ale ani ti nejpoctivější z nás, kteří se snaží řídit všemi zaručenými radami úspěšných podnikatelů, často nepoznají, jak se změnila jejich efektivita po jejich implementaci. Abychom mohli prohlásit, zda se zvýšila naše výkonnost nebo ne, měli bychom ji přece nejdříve změřit!

Štítky: názorpodnikánísoutěžpodporujeme
Přečteno: 2296x

Petr Vopelák / 18.9.2015

Když jsme se na jaře 2015 rozhodli stát národním partnerem projektu Do práce na kole, nemohli jsme se zbavit pocitu, že jeden měsíc cyklojízd nám nestačí. Vždyť léto je báječné období, ve kterém se můžeme opřít do pedálů takřka každý den. A tak stejně jako projekt DPNK inspiroval nás, my jsme se rozhodli inspirovat naše zákazníky, spolupracovníky, kolegy, ale i širokou veřejnost, aby od června až do konce srpna spolu s námi brázdili silnice v rámci soutěže Aby firmy šlapaly. Dvojznačný název nejen vyzýval ke sportovním výkonům, ale také připomněl, proč tu vlastně ABRA Software je - aby firmy šlapaly nejen na kolech, ale i v podnikání.

Štítky: Legislatívanázorpodnikání
Přečteno: 1524x

Petr Vopelák / 9.9.2015

Společně otevíráme data, tedy soutěž, kterou Fond Otakara Motejla organizuje a my ji podporujeme. ABRA chce podporou soutěže o nejlepší aplikaci postavenou na otevřených datech propagovat nové služby pro veřejnost a zviditelnění společenského a ekonomického potenciálu dat veřejné správy a samosprávy.

Štítky: názorskills
Přečteno: 4084x

Pavlína a Roman z FlexiBee / 1.9.2015

Tímto příběhem se chtějí dva zaměstnanci ABRA FlexiBee, Pavlína a Roman, podělit o svůj prázdninový zážitek: "Já s Pavlínou jezdíme na kole rádi. Náš objem ročních kilometrů býval solidní, ale v letošním roce je poněkud anorektický. Při našem pracovním vytížení se hledá prostor na pravidelné tréninky jen těžko. Navíc úměrně klesajícím kilometrům se viditelně zhmotňovaly naše figury a ve svalech to nebylo."  :-)

Štítky: softwarecloudinternetskillspodnikání
Přečteno: 2092x

Stanislav Kurinec / 26.8.2015

Asi tak nějak by se dal definovat jeden z mých předchozích týdnů. Pro jednoho našeho zákazníka,  respektive jeho americkou matku, jsme během necelého týdne realizovali portál, který má za úkol zaznamenávat požadavky na opravy a následně spouštět workflow od schvalování přes realizaci až po zpětnou vazbu.

Štítky: názorinternetradytrendypodnikání
Přečteno: 1989x

Stanislav Kurinec / 19.8.2015

Prošlapat cestu ke kvalitní webové prezentaci stojí mnoho úsilí. Ať už jde o úplně nové stránky nebo jen změnu stávajících, zvolit směr, dopravní prostředky a doprovodný tým je pro laika vždy nelehká úloha.

Petr Vopelák / 11.8.2015

V informačních systémech ABRA se dají jednotlivé agendy spouštět různými způsoby. Dnes vám doporučíme novou funkci pro absolutně nejrychlejší spuštění agendy pomocí fulltextového hledání dle řetězce.

Štítky: softwarenázorcloudinternettrendy
Přečteno: 2227x

Alice Habartová / 28.7.2015

Léto je jako stvořené pro cestování. Cestování plné volání dálek či blízka, plné sluníčka a sladkého mámení. A v takové náladě má jeden tendenci se zapomenout. A proč ne. Ale nebojte, nic vám ani tak neunikne. Jednoduše jen využijte některé z těchto odlehčených tipů. Na co vše se vám mohou chytrá zařízení v létě také hodit?


Odebírejte naše články prostřednictvím RSS