Aktuality

Certifikovaná verze 14.01

2. 1. 2014

blank

Vážení uživatelé informačních systémů ABRA,

dne 31. prosince 2013 byla uvolněna do distribuce verze 14.01. Verze a veškeré podrobnosti jsou k dispozici na Zákaznickém portálu https://zp.abra.eu. Pokud stále ještě nemáte zaktivovaný přístup na Zákaznický portál, vyplňte prosím žádost o aktivační kód a postupujte dle návodu na stránce http://www.abra.eu/zadost-zp/.

Verze vyžaduje nové aktivační klíče pro verzi 14.xx, které je možné, po zaplacení licenční služby pro rok 2014, stáhnout pouze na Zákaznickém portálu (uživatelé systémů G3 a G4 mají na Zákaznickém portálu časově omezený aktivační klíč k dispozici již nyní).

Nejdůležitější změny jsou tyto:

Mzdy a personalistika:

blank  Byly změněny redukční hranice pro nemocenské – změna doby, po kterou zaměstnavatel vyplácí náhradu při dočasné pracovní neschopnosti.

blank  Byly doplněny nové typy nemocenských dávek pro použití v roce 2014.

​​​Přibližně v polovině ledna 2014 bude vydána verze obsahující další legislativní změny. Pokud nebudete potřebovat zadávat nemocenskou za rok 2014, je možné s ohledem na legislativu dále pracovat ve verzi 13.01.xx a update provést až následně na verzi vydanou v polovině ledna 2014.

POZOR, pokud zadáte nemocenskou za rok 2014 do verze 13.01, nedojde poté i po update ke správnému výpočtu nemocenské.

Podrobnější informace naleznete v aktuálním souboru Readme, který je dostupný na Zákaznickém portálu po vašem přihlášení.

S pozdravem,

Tým ABRA


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ