Chraňte své firemní know-how i zaměstnance vzděláváním

12. 11. 2021
Aktuální školení a webináře

Kybernetické útoky mohou vyjít draze

Pražští policisté vyšetřují podvod, kdy se hackeři nabourali do e-mailové komunikace společností a podvrhli jim faktury. Několik týdnů sledovali komunikaci firmy se zákazníky a následně změnili číslo účtu. Škoda byla v tomto případě přes devět milionů korun. Každý den se odborníci na kybernetickou bezpečnost setkávají s příběhy společností, které přípravu na možné útoky podcenily a přišly tak o miliony korun, pověst dobré značky a důvěru svých zaměstnanců.

Největším rizikem jsou zaměstnanci

Zaměstnanec bez dostatečných znalostí a dovedností vůbec netuší, co všechno může jeho lehkovážné rozhodnutí či opomenutí rozpoutat. Podle dostupných zdrojů má až 95 % bezpečnostních incidentů v kyberprostoru na svědomí lidský faktor. Firmy potřebují, aby jejich zaměstnanci zabránili možnému narušení bezpečnosti a osvojili si základní pravidla bezpečného zacházení s informacemi na pracovišti i mimo kancelář. Naučili se pracovat s firemními informacemi uvědoměle, zbytečně neriskovali a raději předcházeli situacím, kdy by mohlo docházet k jejich únikům. Pravidelné a cíleně zaměřené vzdělávání patří k základním nástrojům firemní kultury na omezování takového rizikového chování.

Jak tento problém řešíme v ABRA Software

Společnost ABRA Software uvažovala o pravidelném vzděláváním svých zaměstnanců jako o investici, která je benefitem s velkou přidanou hodnotou pro všechny zúčastněné strany. Investici, jejíž náklady jsou mnohem nižší, než náklady vydané na odstranění škod způsobených kybernetickým útokem a sankcemi za porušení legislativy.

Vzdělávací program pro zaměstnance

Rádi vám tímto doporučuje specializovanou vzdělávací firmu chranimdata, s.r.o., která pro své zákazníky připravila 17 vzdělávacích e-learningových kurzů v rozsahu cca 140 min ve 4 jazykových mutacích formou animovaných videí s testy. Obsah kurzů garantují zkušení odborníci na informační a kybernetickou bezpečnost a specialisté na komunikaci a online vzdělávání. Smyslem kurzů a dalších vzdělávacích nástrojů nabízených společností chranimdata s.r.o., je co nejefektivněji podpořit ty, kteří čelí nebezpečí v první linii, zaměstnance, a přitom mohou poměrně jednoduše a zároveň zásadním způsobem ochránit svoji firmu i sami sebe, před případnou katastrofou. Jako naši zákazníci si můžete tyto kurzy vyzkoušet přímo na vzdělávacím portálu chranimdata a využít také jedinečné ceny za tyto kurzy, které jsou výhradně pro zákazníky společnosti ABRA Software.

CHCI CHRÁNIT SVOU FIRMU