Aktuality

David a Goliáš v online webových aplikacích

5. 2. 2015

Může firma s lokálním řešením předčít masivní informační systémy velkých korporací? Jak dalece může webová aplikace ovlivnit úspěch logistické firmy? Navštívil jsem společnost BDP Wakestone a musím říci, že jsem se (obrazně) posadil z toho, jak efektivní, ale i efektní, může přínos IT být.

Mám radost z toho, když něco funguje. Ještě větší radost mám z toho, když je to unikátní technická vychytávka, která prořízne stereotypní využívání IT v byznysu. Na něco takového jsem narazil ve společnosti BDP Wakestone, když jsem k nim jel pro podklady pro případovou studii.


Celý podnikatelský příběh BDP Wakestone čtěte na www.abra.eu/reference/bdp-wakestone.


Řešení s názvem E.STONE, které mě usadilo, byl vlastně takový informační systém naprogramovaný na míru jedné firmě. Vlastně více firmám, kde více rovná se počet zákazníků společnost BDP Wakestone, protože každému zákazníkovi firma dáva možnost implementovat prvky na míru jeho potřebám.

Jde v podstatě o Track&Trace systém, který nabízí online informace o celém obchodním případu. To je ta největší odlišnost od systémů velkých přepravních společností, které odděleně vyřizují objednávky ve svých ERP systémech a své klienty následně v několika krocích informují o stavu zakázky.

E.STONE funguje ve dvou rovinách:

  • V rovině intranetu je to provozní systém obsahující obchodní agendy jako CRM, personalistiku, fakturaci nebo KPI.
  • V rovině extranetu je to zákaznický portál, ve kterém zákazník zadává objednávky, online sleduje jejich stav, má k kdispozici dokumentaci a faktury. A ani zde nechybí možnost propojení svlastním informačním systémem přes rozhraní API.

Ale jako vždy a všude - je to o lidech. Vedení BDP Wakestone dělá svůj byznys s jasnou strategií, které vládne užitek pro zákazníka. Jejich zaměstnanci jsou nadprůměrně kvalitní, pracují naprosto samostatně a umí řešit nestandardní situace, vždy pro dobro klienta. No a když k tomu přidali vervu a jedinečné technologie, nemohl se obchodní úspěch nedostavit.