Aktuality

Den plný inspirace. ABRA Innovation Day 2019

19. 11. 2019
Konference ABRA Innovation Day 2019

Nové funkce. Vyšší výkon. Lepší služby. ABRA Software představil svým zákazníkům aktuální inovace nejen v ERP ABRA Gen, ale také v poskytované péči o zákazníky i ve své vlastní strategii pro budoucí rozvoj. Vše se odehrálo v přátelské atmosféře Testbedu pro Průmysl 4.0 v pražských Dejvicích, kde se konal již třetí ročník konference ABRA Innovation Day.

Návštěvníci byli již od samého začátku natěšeni, jaké technologické novinky jim ABRA Software nabídne a jak je budou moci využít ve svém byznysu. Úvodní slovo si vzal zakladatel ABRA Software Jaroslav Řasa:

„ABRA Software má od svého vzniku jedno jediné poslání – chce být spojencem těch, kteří podnikají. Celou dobu funguje v souladu s baťovskou myšlenkou, že podnikání je poslání, které zlepšuje celou společnost. Proto svůj software vyvíjí tak, aby pomáhal ostatním podnikatelům v jejich byznysu.“

Jaroslav Řasa pak představil strategii ABRA Software, která se opírá o dvě stěžejní části – výkonnou a chytrou technologii a lidi, kteří ji využívají i navrhují. A právě technologické inovace v informačním systému ABRA Gen se staly stěžejním námětem dalšího programu.

Vývojáři z ABRA Software se v letošním roce věnovali zvyšování výkonu celého systému a uživatelům ukázali především optimalizaci práce s velkými doklady a novou technologii číselníků. Díky ní se významně zrychlilo načítání záznamů např. z Adresáře firem a Skladových karet, a to zejména při vysokém počtu záznamů. Na dalším zrychlování, které přináší vyšší uživatelský komfort, bude vývoj i nadále pracovat.

Panelová diskuze na konferenci ABRA innovation Day 2019
Informační pracoviště pro zákazníky

Důležitou oblastí představovaných inovací je možnost pracovat s daty z informačního systému odkudkoliv. ABRA Software vyvíjí moderní webové aplikace, které uživatelům dovolují např. schvalovat doklady online z mobilních zařízení bez nutnosti spouštět celý informační systém. To významně urychluje někdy složitý schvalovací proces. Podobně také organizaci úkolů v pracovních týmech usnadní přehledný webový modul Úkoly, který mimo jiné dovoluje zadávat úkoly přímo ke konkrétním objektům v ABRA Gen, např. k fakturám nebo skladovým dokladům.

Vytváříte často různé reporty v Excelu a potřebujete do svých tabulek dostat aktuální data přímo z informačního systému? Žádný problém. ABRA Software na konferenci představil sadu deseti funkcí pro MS Excel, které data do tabulek dostanou díky propojení přes API ihned bez složitých exportů a nastavování.

Množství dalších představovaných novinek a vylepšení v informačním systému ABRA Gen doplnil velmi zajímavý vhled do problematiky digitalizace firem v přednášce finančního experta ze společnosti McKinsey Tomáše Karakoleva. Následná panelová diskuse, kde se k Tomáši Karakolevovi přidal ředitel vnějších vztahů společnosti Coca Cola Petr Jonák a zakladatel ABRA Software Jaroslav Řasa, byla velkou inspirací všem zúčastněným.