Aktuality

Digitální výroba krok za krokem

18. 12. 2020
Automatizace výrobní haly

Digitalizace a automatizace pomáhá udržet výrobu v řadě firmách, které by jinak musely v současné situaci přestat vyrábět nebo poskytovat své služby. Mnohé firmy tak teprve krize přesvědčila o nutnosti přechodu na digitální fungování, ať už se týká administrativy, logistiky či výroby.

Způsoby, jak digitalizaci dostat do praxe, odhaluje roadshow NCP 4.0 a CzechInvestu nazvaná Digitalizace malých a středních podniků. Série moderovaných online diskuzí rozebírá technologická témata jako jsou digitální dvojče, 3D tisk, aditivní výroba a rozšířená realita, ale také proč je dobré sbírat data ze strojů, jak je evidovat na jednom místě a jaký je rozdíl mezi preventivní a prediktivní údržbou.

Komplexní přístup k digitalizaci firmy začíná výběrem vhodné softwarové platformy – informačního systému. O nutnosti evidovat všechna firemní data na jednom místě hovořil ve třetí online diskuzi nazvané Digitální výroba krok za krokem Petr Vojta, obchodní ředitel ABRA Software:

„Na digitalizaci je nutné dívat se v širším kontextu a digitalizovat všechny procesy ve firmě. Informace z celé firmy jsou pak v ERP systému dostupné na jednom místě a pomáhají managementu řídit firmu mnohem efektivněji a na základě přesných dat z obchodu nebo i výroby.“

Informační systém ve výrobě
Informační systém sbírá prostřednictvím řídících systémů veškerá data o průběhu výroby

E-commerce pro výrobní firmy

V současné době dochází také k propojování koncových zákazníků a výrobních firem, a tím i zkrácení dodavatelského řetězce. Mnoho firem je dnes schopno díky moderním e-shopům prodávat svoje výrobky přímo koncovým zákazníkům.

„Protože jsou obchodní i výrobní data o produktech v ERP uložena na jednom místě, je možné vytvořit e-commerce řešení, které zákazníkům umožní vidět nejen počet kusů na skladě, ale také sledovat průběh výroby.“ doplňuje Petr Vojta.

Záznam diskuze naleznete na stránkách Roadshow NCP 4.0.

Potřebujete poradit s vhodným řešením pro digitalizaci vaší firmy? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení Digitální výroba krok za krokem CZ