Aktuality

Do distribuce byla uvolněna verze 13.01.12 CZ produktů G1, G2, G3 a G4

24. 10. 2013

Vážení uživatelé informačních systémů ABRA,

dne 24. října 2013 byla uvolněna do distribuce verze 13.11.12. Verze a veškeré podrobnosti jsou k dispozici na novém umístění, tedy na Zákaznickém portálu. Pokud stále ještě nemáte zaktivovaný přístup na Zákaznický portál, vyplňte prosím žádost o aktivační kód a postupujte dle návodu na stránce http://www.abra.eu/zadost-zp/.

Nejdůležitější změny jsou tyto:

Byla zavedena kontrola a validace nespolehlivosti plátců DPH a kontrola zveřejnění bankovních účtů v registru DPH. Více informací najdete zde: http://abra.eu/nespolehlivi-platci-dph-ve-verzi-13-01-12
Byly zásadně rozšířeny možnosti v pamatování si vazeb mezi řádky objednávek přijatých (OP) a objednávek vydaných (OV). Jeden řádek OP může být čerpán do více řádků OV a naopak jeden řádek OV může čerpat více řádků OP a tyto vazby a čerpaná množství se evidují. 

!POZOR! Pokud pro dané agendy používáte skripty pracující se zrušenými položkami zajišťující původní vazbu mezi OP a OV, je nutno je při přechodu na verzi 13.01.12 příslušně upravit. Původní skripty nebudou funkční! 

Do bilance projektového řízení se nově započtou jen ty nákladové a výnosové účty, které mají v účtovém rozvrhu nastaven příznak „Zahrnovat do nákladů/výnosů bilance projektového řízení“.

​​​Podrobnější informace naleznete v aktuálním souboru Readme, který je dostupný na Zákaznickém portálu po vašem přihlášení.

Pokud již máte nainstalovanou a aktivovanou verzi 13.xx, pro novou verzi již nepotřebujete další aktivační klíče.


Související články a videa

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ