Sdílení číselníků mezi vedenými firmami (pro MSSQL/ORACLE)

Snadné sdílení informací mezi různými firemními databázemi.

Mám zájem o předvedení

Řešení je určeno pro uživatele, kteří v rámci jedné instalace ABRA Gen evidují více databází (firem) a je pro ně výhodné mezi těmito firmami sdílet číselníkové, nebo jiné informace.

Fakticky si sdílení číselníků představte tak, že v několika databázích ABRA Gen vidíte a spravujete např. společný adresář nebo číselník skladových karet. Z funkčního hlediska není uživatel při strandardní práci s daty nijak omezen, přidávání, úpravy i mazání záznamů ve sdíleném číselníku je možné provádět z každé firmy do kterého je číselník sdílen.

Vybrané příklady využití sdílení číselníků

  • Výrobní a obchodní firma – Jedna firma vyrábí, druhá firma se zabývá distribucí. Firmy budou mít společný seznam skladových karet a číselník zakázek. Ve výrobní firmě na skladové karty bude navázán proces výroby (kusovníky, normy apod.), v obchodní firmě pak obchodní proces (nabídky, objednávky, CRM apod.). V číselníku zakázek lze v obou firmách sledovat průběh procesu od objednávky, přes výrobu až po dodání odběrateli.
  • Firma vedoucí účetnictví více subjektům – Zaměstnanci často potřebují přistupovat do účetnictví více firem. V těchto případech bývá požadováno sdílení seznamů uživatelů, kteří přistupují do obou společností (i přístupové heslo tedy zůstává stejné). Dále se jako vhodné může jevit sdílení účetního rozvrhu, popř. účetních předkontací.
  • Skupina firem, zajišťujících reklamu – Každá z firem skupiny poskytuje rozdílné služby, většinou ale pro stejný okruh zákazníků (jednou si zákazník u jedné z firem nechá udělat billboard, u další z nich si nechává potisknout reklamní trika, s třetí z nich řeší internetovou reklamu). V tomto případě se jako výhodné jeví sdílení adresáře firem, včetně kontaktních osob a podrobností o nich.

Řešení je možné implementovat pouze ve spojením s IS ABRA Gen a databázovým servem ORACLE, na jehož technologických možnostech je od základů postaveno. Řešení je podrobněji technologicky a funkčně popsáno v přiloženém dokumentu.

Cenová politika

Cena je stanovena individuálně podle počtu sdílených firem a počtu sdílených číselníků. Řádově se pohybuje v částce 50 000,- až 150 000,- (v této ceně není práce konzultanta za konkrétní nasazení)

Nasazení

Velmi doporučujeme, aby nasazení prováděl náš konzultant. Nasazení je výrazně jednodušší, pakliže je prováděno na nově implementovaný systém ABRA Gen. Nasazení pro již běžící firmy je nejprve nutno analyzovat.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi s vámi probereme konkrétní možnosti sdílení číselníků ve vašem procesním prostředí.

Mám zájem o předvedení doplňku Sdílení číselníků mezi vedenými firmami (pro MSSQL/ORACLE)

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ