Aktuality

Inventura polohovaných skladů použitím hlavních a dílčích inventárních protokolů

16. 8. 2017

Ve verzi 17.03.13 bylo v ABRA Gen dokončeno vylepšení inventur polohovaných skladů použitím hlavních a dílčích inventárních protokolů. Nyní je na rozdíl od dosavadní poziční inventury možné provádět inventuru nejen na celém skladu, ale rovněž pouze na vybraných pozicích.

Po vzoru poziční inventury byla přidána možnost kontroly souladu počtů na skladě vůči počtům na pozicích před zahájením inventury. Na řádcích hlavního inventárního protokolu přibylo pole "Zadáno", které zobrazuje, jestli položka daného řádku byla již zadána na některém z dílčích inventárních protokolů, nebo nikoliv.

Při inventuře polohovaného skladu je nyní příznak "K uzavření" na řádcích hlavního inventárního protokolu správně nastavován dle uzavřenosti dílčích inventárních protokolů, jsou-li uzavřeny všechny dílčí inventární protokoly obsahující danou skladovou pozici.

Na rozdíl od klasické poziční inventury se pro vyrovnání stavů na pozicích používají výhradně doklady naskladnění do pozic a vyskladnění z pozic, nikoliv přesuny mezi pozicemi.