Aktuality

Jak na Vizualizaci dat Live

18. 4. 2018
Grafy a přehledy integrované v informačním systému

ABRA Gen přináší unikátní vylepšení Vizualizace dat Live. Již v základu informačního systému jsou k dispozici grafy pro dokonalý přehled o kondici vaší firmy. Objevíte nový přístup, jak nahlížet na firmu v souvislostech. Online a v reálném čase. Získáte tak vše, co potřebujete, abyste se mohli rychle a správně rozhodovat. Jak s Vizualizací dat Live pracovat?

V celém systému ABRA Gen je přes sedmdesát grafů a infografických ukazatelů. Podívejte se na vybrané dashboardy a zjistěte, co se z nich o své firmě na první pohled dozvíte.

Tip: Vizualizace dat Live je dostupná v modulech označených ikonkou Ikonka grafu

Účetnictví

Životaschopnost firmy v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen
Životaschopnost firmy v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen

Unikátní přehled o tom, kde se ve firmě spotřebovává vytvořená přidaná hodnota/marže, pomáhá v rychlé orientaci a posouzení životaschopnosti firmy. Časový průběh ukazuje tvorbu zisku během roku a naznačuje silné a slabé měsíce.

Tip: Hlavní dashboard s přehledy za celou firmu je dostupný ve složce ABRA BI.

Banka

Banka v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen
Banka v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen

Podnikání je o maximalizaci volných finančních prostředků, ne účetním zisku. Ihned vidíte stav peněz v pokladnách a bankách, detail časového vývoje zůstatků na účtech včetně cizích měn. Navíc i nesplacené pohledávky, jinými slovy, jak za nulový úrok úvěrujete své zákazníky.

Tip: Jednotlivé komponenty můžete libovolně přeskupovat, vypínat a měnit velikost, abyste vždy měli po ruce vše, co k práci potřebujete.

Mzdy

Mzdy v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen
Mzdy v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen

Rozpad mzdových nákladů na jednotlivá střediska, počet zaměstnanců, celkové mzdové náklady a průměrná hrubá mzda za posledních 12 měsíců. Dokonalý přehled, který ocení nejen personalisté.

Tip: Některé ukazatele v grafech jsou aktivní, přičemž po rozkliknutí se zobrazí detail hodnot a jiné podrobnosti.

Skladové hospodářství

Skladové hospodářství v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen
Skladové hospodářství v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen

Chcete obratem doručit zákazníkovi zboží nebo naplnit potřebu výroby? Vysoké skladové zásoby přitom vážou kapitál. Jak na to? Zorientujte se rychle i v tom, které zboží váže nejvíce peněz, co jsou ležáky.

Tip: Dashboardy a komponenty mají v pravém horním rohu k dispozici ovládací prvky. Smazanou komponentu můžete vrátit na původní místo pomocí ikony pro načtení původního zobrazení dashboardu.

Prodej

Prodej v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen
Prodej v rámci Vizualizace dat Live v systému ABRA Gen

Prodej je proces, který vám generuje peníze. Důležité je meziroční srovnání stejných časových úseků, které eliminuje vliv sezóny. Rychlá analýza měsíčních, čtvrtletních a ročních výsledků pomáhá v okamžité orientaci, celkový graf porovnává prodeje za poslední 3 roky a ukazuje trend.

Tip: K dashboardům s firemními daty má přístup pouze oprávněný uživatel, kterého si sami určíte přidělením příslušného privilegia.

Vizualizace dat Live je součástí aktuální progresivní verze ABRA Gen. Podrobné informace o nastavení Vizualizace dat Live najdete v online nápovědě nebo v názorném videu: