Jak najít skladové ležáky pomocí ABRA Schránky

17. 12. 2018
Tipy a triky pro informační systém ABRA Gen

Vyčistit sklady a zbavit se málo prodejných položek. To patří ke konci roku mezi aktuální témata řady firem. Již v minulém tipu Jak na skladové ležáky před koncem roku jsme vám ukázali jeden ze způsobů, jak takové položky ve skladu odhalit. Tentokrát si v tipu ukážeme o něco snazší možnost, jak najít položky bez pohybu - pomocí ABRA Schránky. Výběr přes ABRA Schránku nicméně může být při velkém objemu pohybů neúměrně zdlouhavý, proto vždy záleží na konkrétních podmínkách firmy, který ze způsobů bude v dané chvíli více vyhovovat.

Úkolem je najít skladové karty, které nemají výdej déle než 6 měsíců a zároveň nebyly v posledním měsíci přijaty na sklad jako novinka.

Otevřete agendu Skladové karty a omezte filtr za karty s kladným stavem.

Označte všechny záznamy (Ctrl-A) a přes lokální menu – pravým tlačítkem myši – vložte záznamy do ABRA Schránky. Jestliže hledáte ležáky v konkrétním skladu, je potřeba ještě tento sklad vybrat.

Obr 01: uložení záznamů do ABRA Schránky
Obr 01: uložení záznamů do ABRA Schránky

Otevřete si agendu skladové pohyby. Zadejte datum vystavení dokladu např. 1.1.2018 - 31.12.2018 v rozsahu posledního roku. Vyberete typ dokladu Dodací listy – pokud používáte výrobu, gastro výrobu nebo kompletaci, zahrňte i výdeje materiálu do výroby. Potvrďte výběr tlačítkem OK a stiskněte Získat záznamy.

Obr 02: výběr typu dokladu
Obr 02: výběr typu dokladu

Označte všechny řádky klávesovou zkratkou Ctrl-A a následně stiskněte pravé tlačítko myši a do ABRA Schránky přidejte skladové karty.

Obr 03: přidání skladových karet
Obr 03: přidání skladových karet

Protože v ABRA Schránce máte již skladové karty z minulého výběru, objeví se dialog:

Obr 04: volba vložení dat
Obr 04: volba vložení dat

Vyberte „Odebrat z obsahu schránky“, protože nyní vybrané skladové karty jsou právě ty, které pohyb mají.

Následně celý postup v agendě skladové pohyby zopakujte, jen změňte datum vystavení dokladu na poslední měsíc: 1.12.2018 – 21.12.2018. Tím vyloučíte jen nově nakoupené novinky. Jako typ dokladu vyberte Příjemky a případně Příjmy hotových výrobků.

Obr 05: omezení výběru
Obr 05: omezení výběru

Opět označte vše, uložte do ABRA Schránky a odeberte z obsahu ABRA schránky.

Nyní stačí jen pravým tlačítkem myši vyvolat lokální menu a zobrazit obsah ABRA Schránky.

Obr 06: zobrazení obsahu schránky
Obr 06: zobrazení obsahu schránky

Zobrazí se dialog ABRA Schránky, kde si seznam ležáků můžete zobrazit, uložit jej do souboru pro budoucí zpracování nebo naopak daný seznam načíst.

Obr 07: informace o obsahu schránky
Obr 07: informace o obsahu schránky

Nyní již záleží na vás, jak s ležáky naložíte.