Aktuality

Jak pozastavit evidenci plateb v EET

2. 11. 2020
Tipy a triky pro informační systém ABRA Gen

S ohledem na aktuální situaci je dočasně pozastavena povinnost odesílat platby v hotovosti do EET. Podrobnosti se dočtete na stránkách Daňové správy MF v sekci Evidence tržeb. Tuto funkci můžete dočasně pozastavit i v systému ABRA Gen.

Ukážeme vám, jak si zálohovat řady dokladů do excelovského souboru, jak je odebrat a jak následně snadno uvést vše do původního stavu.

Spusťte agendu „Provozovny EET“ a přejděte do záložky „Řady dokladů“. Klávesou zkratkou Ctrl+A označte všechny záznamy v agendě. Buď volbou Ctrl-Alt-E nebo Ctrl-C (pracujete-li na terminálu, kde na svém PC nemáte nainstalovaný MS Excel) přeneste a zálohujte seznam používaných řad do Excelového souboru.

Obr. 01: Export dat do MS Excel
Obr. 01: Export dat do MS Excel

Soubor si uložte pro budoucí obnovu nastavení.

Následně stačí stisknout tlačítko Odebrat:

Obr 03: Odebrání řad dokladů
Obr 03: Odebrání řad dokladů

Tuto akci zopakujete pro všechny svoje EET provozovny. Řady dokladů z každé provozovny si uložte do jiného listu v excelu.

V okamžiku, kdy budete v budoucnu chtít platby v EET opět evidovat, stačí řady dokladů volbou tlačítka „Přidat“ opět připojit.

Pro snadnější uvedení do původního stavu vám pomůže archivovaný excelovský dokument, kde máte uloženo, jaké řady dokladů byly použity v dané provozovně.