Logo společnosti ABRA Software a.s.

Jak prodávat zboží s maximální marží

Důsledně evidujte veškeré náklady, zohledněte je při tvorbě cen a průběžně vyhodnocujte tržby s ohledem na marži. Vždy tak bude vědět, jak na tom jste a ani případný prodej pod náklady vás nezaskočí.

Maloobchodní prodej v ABAR Gen

EVIDUJTE NÁKLADY

Projděte si všechny firemní oblasti a činnosti a stanovte jejich nákladovost. Pečlivě evidujte všechna data v informačním systému, kde pak snadno vidíte veškeré režijní náklady vč. mzdových. Klíčové je také vědět, za kolik nakupujete zboží, kolik stojí uskladnění, jaké jsou náklady na přepravu a další náklady v celém obchodním procesu.

SESTAVTE CENY

Správně nastavte koncové ceny vč. různých slevových programů pro VIP odběratele. Komplexní nastavování cenotvorby lze automatizovat v moderním informačním systému. Pomůže vám zohlednit nákupní cenu, režijní náklady či další vlivy jako jsou kurzové rozdíly apod. Vaším cílem by měla být snaha držet peníze v oběhu, aby neležely ve zboží, které se má prodávat. Systém vám zároveň pomůže zohlednit, aby se zboží prodalo za co nejlepší cenu.

SLEDUJTE STAV

Při srovnání tržeb mezi obdobími se v ten samý moment dívejte rovněž na jejich marži. S vyššími absolutními tržbami totiž nemusíte mít vyhráno ve chvíli, kdy přidáte právě pohled na marži. Mnohdy zjistíte, že díky nepovedené akci na zboží, výprodejům nebo likvidací nadbytečných zásob sice tržby povyskočily, ale „nedopadly“ dobře při pohledu na marži. Sledujte stav v online reportingovém nástroji, který vás podpoří v okamžité reakci.

Získejte další tipy pro zefektivnění vašeho podnikání.

Pravidelně se s Vámi podělíme o naše zkušenosti a tipy jak na efektivnější podnikání. Buďte mezi prvními, kteří se o nich dozvědí.

Jste v dobré společnosti

Postaráme se, aby vaše firma běžela jako na drátkách a měli jste vše pod kontrolou. Připojte se k úspěšným firmám, kterým pomáháme růst. Je jich víc než 9 000.

Logo Prusa Research
Logo Hama

Domluvte si konzultaci ještě dnes

Neztrácejte další čas a domluvte si termín úvodní konzultace ještě dnes. Zeptejte se na cokoliv. Zdarma a nezávazně.

(kroky) Mám zájem o předvedení [post_title] CZ