Blog

Jak se firmám šlapalo v grafech II.

8. 1. 2016
blank

Přinášíme vám druhou část vyhodnocení soutěže Aby firmy šlapaly. Velké množství dat, které jsme díky 1322 registrovaným jezdcům nasbírali, zaslouží pečlivé vyhodnocení. Hlavně proto, že vás, cyklisty, tyto údaje zajímají a píšete si o ně.

Vysvětlení použitých termínů i použití Zingchartu jsme přinesli v úvodu prvního článku. V první části vyhodnocení jste se také seznámili s obecnými grafy soutěže. Takže jedeme dál…

Grafy s jízdami

Celkový počet zaškrtnutých jízd v týdnu

Pokud vezmeme všech 29 347 jízd a roztřídíme je po týdnech nehledě na to, zda vedli k výhrám či ne, tak dostaneme logicky graf se sestupnou tendencí. První týden jsme zaznamenali cca 4000 jízd, což zároveň bylo i maximem. Minimum nastalo 12. týden, kdy se zapsalo pouhých cca 1500 jízd. Ovšem v tu dobu jezdilo méně lidí než na počátku soutěže (tuto výmluvu však u třetího grafu vyvracíme :-))

Jízdy aktivních po dnech

Jezdci, kteří splnili podmínky soutěže, nám svými jízdami vybarvili kalendář do této podoby. Asi nejzajímavější je 6. červen (svátek) a 18. srpen (počasí), kdy došlo k nezvyklému poklesu jízd. Samozřejmostí jsou víkendy, při kterých se prostě do práce (skoro) nejezdí.

Průměrný počet jízd na jednoho aktivního jezdce po týdnech

Ačkoliv byl první týden, co se týče počtu jízd, rekordní, pod lupou aktivních jezdců zas tak mimořádný nebyl. V průměru na vítězného jezdce totiž vykazuje pouze 2.9 zaznamenaných jízd, což ho řadí na čtvrté místo odspodu. Paradoxem pak je rozdíl 5. (poslední před prázdninami – druhý nejvyšší) a 6. týdne (první prázdninový + svátek – druhý nejmenší).

Počet celkově zaškrtnutých jízd aktivních (modře) a všech (šedě) jezdců po ukončení soutěže

Minimální počet jízd na výhru byl 20; a to pouze v případě, že byly využity všechny žolíky (alespoň 2 jízdy ve 13 týdnech = 26 jízd  – 6 jízd (3x žolík). Toto se povedlo 6 jezdcům. Nejvíce jízd, jež bylo zaznamenáno na osobu, bylo 75. U nevýherců to bylo 57 (náhoda?). Linka výherců a nevýherců se protla na 60 jízdách, devíti jezdcům pak nestačilo ani přes 50 jízd.

Grafy s žolíky

Celkový počet použitých žolíků po týdnech

Možnost se na týden „vykoupit“ z ježdění dostali soutěžící v podobě žolíků. Těch bylo aktivováno přes 1395. První týden patřil k nejméně využívaným, nejvíce (152) jich bylo využito devátý týden.

Průměrný počet žolíků na deset aktivních jezdců po týdnech

Samotní výherci většinou žolíky používali (viz poslední graf). Prvních pět týdnů se ještě bez nich víceménně obešli, v průběhu prázdnin však jejich použití narostlo. Nejvíce jich využili v předposledním týdnu, kdy jich z 10 jezdců použilo 2.6.

Počet celkově použitých žolíků aktivních (červeně) a všech (šedě) jezdců po ukončení soutěže

Poslední graf nám ukazuje rozdíl v používání žolíků mezi výherci a všemi jezdci. K protnutí nedošlo, nejvíce výherců – 189 – však využilo všechny tři žolíky.

To jest pro tento článek s jízdami a žolíky vše, příště se naučíme, jak jezdit, abyste vyhráli 🙂


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ