Blog

Jak se firmám šlapalo

18. 9. 2015
blank

Když jsme se na jaře 2015 rozhodli stát národním partnerem projektu Do práce na kole, nemohli jsme se zbavit pocitu, že jeden měsíc cyklojízd nám nestačí. Vždyť léto je báječné období, ve kterém se můžeme opřít do pedálů takřka každý den. A tak stejně jako projekt DPNK inspiroval nás, my jsme se rozhodli inspirovat naše zákazníky, spolupracovníky, kolegy, ale i širokou veřejnost, aby od června až do konce srpna spolu s námi brázdili silnice v rámci soutěže Aby firmy šlapaly. Dvojznačný název nejen vyzýval ke sportovním výkonům, ale také připomněl, proč tu vlastně ABRA Software je – aby firmy šlapaly nejen na kolech, ale i v podnikání.

Neradi se chlubíme cizím potem, ale akce to byla úspěšná. Do soutěže se zaregistrovalo 1323 jezdců z celé republiky. Protože odhodlání je věc jedna, ale reálné usednutí do sedla věc druhá, 134 zaregistrovaných cyklistů nakonec vůbec nevyjelo. Dalších 655 soutěžících to vzdalo v průběhu léta, včetně jednoho smolaře, který kdyby jel v posledním soutěžním týdnu, mohl pomýšlet na umístění v Top 20 a tedy by obdržel jednu z hlavních cen.

Černého Petra nehrajeme

Když to tedy spočítáme, tak 534 jezdců splnilo podmínky soutěže a obdrželo od nás atraktivní upomínkový dárek – svítící ventilky na kolo. Hlavními cenami – cyklobatohem, cyklistickým nářádím, svítilnou a lahví a samozřejmě i produkty ABRA v hodnotě desítek tisíc Kč – jsme původně chtěli obdarovat dvacet nejlepších jezdců. Náhoda ale chtěla tomu, že jezdci na 19., 20. a 21. místě měli naprosto shodné výsledky. A protože nejsme příznivci toho, aby na někoho náhoda uvalila černého Petra, hlavní cenu dostalo všech 21 soutěžících.

Vítězové žolíky nepotřebují

Protože soutěž běžela v dobách letních dovolených, dali jsme soutěžícím k dispozici tři žolíky, tedy možnost až tří týdnů bez cyklojízd, aniž by se tím porušila podmínka každotýdenního dojíždění do práce. K našemu velkému překvapení z jednadvacítky nejlepších jezdců pouze tři použili po jednom žolíkovi, zbytek si vystačil bez žolíků. Naopak 189 jezdců využilo všechny žolíky. Nejvíce žolíků bylo použito v devátém týdnu soutěže, tedy v prvním srpnovém týdnu.

Pilníci a lenoši

Zajímavý pohled na naši republiku nám poskytl náš programátor Lukáš, který důkladně zanalyzoval statistiky celé soutěže a díky němu víme, ve kterém kraji převládají lenoši a kde naopak žijí “pilníci”. Nejhůře dopadl Středočeský kraj – měl nejhorší poměr mezi registrovanými a aktivně jezdícími. Z 23 registrovaných soutěžících splnili podmínky soutěže pouze čtyři, ostatní to vzdali. Stejný počet registrovaných jezdců byl z Ústeckého kraje, tam ale soutěž dokončilo 12 hráčů a v relativních číslech tedy Ústecký kraj skončil na prvním místě jako nejpilnější.

V absolutních číslech měla nejvíc aktivních jezdců Praha (106), za ní pak následují Jihomoravský (87) a Olomoucký (70) kraj. Nejméně jezdců se zaregistrovalo v Karlovarském kraji: jen sedm a z nich aktivně jezdili dva.


Prohlédněte si podrobné statistiky soutěže v grafech


Prvním ročníkem to nekončí

Zájem o soutěž a zpětná vazba, kterou jsme od vás dostávali, nás mile překvapily a potěšily. Stejně jako vaše návrhy na to, aby v příštím roce “firmy šlapaly” celou sezónu, od jara až do podzimu. Velmi všem účastníkům děkujeme, z ohlasů máme velkou radost. Zatím je ještě brzo na to, abychom zveřejnili všechny nápady, které pro ročník 2016 máme připraveny. Můžeme vás ale ujistit, že i příští rok budete potřebovat bicykl a chuť jezdit do práce tímto zdravým a ekologickým způsobem.

Co jste při svých jízdách zažili?

Podělte se s námi o zážitky v diskusi pod článkem.


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ