Aktuality

Jak se přihlásit do Helpdesku a na školení v ABRA Academy

5. 3. 2021
Tipy a triky pro informační systém ABRA Gen

Do nového portálu ABRA Academy pro registraci na školení se přihlašujete stejnými údaji jako do aplikace ABRA Helpdesk. Jak aktivovat nový účet a získat přihlašovací údaje?

Následující postup je určen pro nové uživatele. Pokud máte účet vytvořený z minulosti a potřebujete jen obnovit přístup do ABRA Helpdesk a ABRA Academy, pokračujte rovnou změnou hesla v kroku 2.

  1. Aktivace účtu nového uživatele

Spusťte ABRA Gen. Z jakékoliv otevřené agendy systému ABRA Gen přejděte do Hlavního menu → ABRA Support → Zadat požadavek.

Obr. 1: Volba zadání nového požadavku
Obr. 1: Volba zadání nového požadavku

Klikněte na odkaz „Jsem nový uživatel“:

Obr. 2: Klikněte na odkaz "Jsem nový uživatel"
Obr. 2: Klikněte na odkaz "Jsem nový uživatel"

Systém pro vás předvyplnil některé údaje. Vyplňte svoji vlastní firemní e-mailovou adresu a zbývající údaje. Pokud to není nezbytně nutné, nepoužívejte společný firemní e-mail (např. [email protected]), ke kterému má přístup více osob. Nebo se alespoň ujistěte, že vaši kolegové již učet na ABRA Helpdesk neregistrovali. Poté stiskněte tlačítko Uložit:

Obr. 3: Vyplnění a uložení údajů
Obr. 3: Vyplnění a uložení údajů

Po uložení můžete okno zavřít křížkem v pravém horním rohu. Není nutné odesílat vyplněný požadavek.

Obr. 4: Zavření okna
Obr. 4: Zavření okna
  1. Vygenerování nového hesla

Pokračujte s vygenerováním nového hesla v internetovém prohlížeči na adrese helpdesk.abra.eu. Klikněte na odkaz Zapomenuté heslo.

Obr. 5: Volba "Zapomenuté heslo" na internetové stránce ABRA Helpdesk
Obr. 5: Volba "Zapomenuté heslo" na internetové stránce ABRA Helpdesk

Vložte e-mailovou adresu, kterou jste zadali při aktivaci v kroku 1, opište znaky z obrázku a stiskněte tlačítko Odeslat. Na e-mail vám zašleme přihlašovací jméno a odkaz pro změnu hesla.

Obr. 6: Žádost o zaslání hesla
Obr. 6: Žádost o zaslání hesla

Dále postupujte podle pokynů z e-mailu.

  1. S přihlašovacími údaji se nadále přihlašujete do ABRA Helpdesk i ABRA Academy

Po nastavení hesla můžete nejen spravovat své požadavky v ABRA Helpdesk, ale můžete se přihlašovat na školení a webináře. Jejich kompletní nabídku, termíny a registraci naleznete na academy.abra.eu.

Pokud potřebujete poradit s přihlášením do ABRA Helpdesk v některých specifických situacích, prostudujte si PDF manuál. Jak pracovat v systému ABRA Helpdesk ukazuje také naše video. S případnými dotazy se prosím obracejte na naši Hotline.