Blog

Kolik stojí aplikace na Google Play?

10. 3. 2014
blank

Kolik stojí dostat mobilní aplikaci na otevřený trh? Kolik peněz a kolik úsilí? A kolik poté aplikace stojí uživatele? Zeptal jsem se Petra Kuchaře, produkťáka mobilní aplikace ABRA mGATE.

„Doposud jsme jako softvéráři byli zvyklí dělat na velmi rozsáhlých aplikacích, na kterých dělal celý tým lidí třeba několik let. Teď jsme si vyzkoušeli aplikaci mGATE pro Android a mile nás překvapila rychlost, s jakou jsme nasadili verzi pro veřejnost. Úžasná je taky pružnost v nasazování update během několika minut.

Stálo nás to statisíce

I tak nás ale aplikace stála statisíce. To je za vývoj a testování aplikace ve dvou lidech. /Program ABRA mGATE pro mobily a tablety s OS Android umožňuje on-line napojení na informační systémy ABRA./

Za pár korun to nejde

A jak je to s cenou pro uživatele? Na Google play stojí aplikace nejčastěji pár desítek korun, když jde cena do řádů set nebo tisíců, už je to většinou rozsáhlá mapová aplikace. V případě mGATE je to trochu jinak. mGATE je businessová aplikace propojená s informačními systémy ABRA. Není samostatně použitelná, protože data, se kterými pracuje, jsou on-line stahována z informačního systému, z jeho serverového rozhraní. Cena aplikace je tak navázána na cenu systému a nejde dopředu její výši určit.

Proto jsme na Google play dali jen demo verzi, která komunikuje s demoverzí informačního systému ABRA, každý si aplikaci může vyzkoušet, aniž by jí napojoval na svůj serverový systém. No a když se rozhodne pro pořízení, obchodník mu cenu spočítá a následně poskytne ostrou verzi.“

Máte vlastní zkušenost s mobilními aplikacemi?


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ