Kroky ABRA Software v době pandemie

S výskytem nových mutací viru Covid-19 je potřeba rozšířit opatření ve firmách včetně testování a používání respirátorů.

Podpora podniků v souvislosti s koronavirem

Protože jsme dlouhodobými partnery Nadačního Fondu Neuron na podporu vědy, máme informace o vývoji epidemie od špičkových vědců a pracovišť z první ruky.

Ve vývoji epidemie se objevil nový prvek, kvůli kterému vědci bijí na poplach, protože významně mění pravidla hry: Nové mutace jsou mnohem nakažlivější.

To nezpůsobí okamžitý nárůst počtu úmrtí, ale způsobí to další přetížení nemocnic a tím více úmrtí, protože lékaři budou muset z důvodu nedostatku zdrojů stát před Sofiinou volbou. Jak z toho ven?

Nikdy není pozdě na správné kroky. 

Normálně by to byl úkol pro vládu a stát. Protože ale nedostatek leadershipu vidíme v přímém přenosu, musíme to odpracovat společně a jít jako firmy příkladem. Zde jsou opatření, která prokazatelně vedou ke snížení předávání infekce, už nestačí jen 3R:

  • antigenní testování/PCR minimálně 1x za 3 dny přímo na pracovišti, případně v bezplatných testovacích místech,
  • používání respirátorů alespoň FFP2, lépe FFP3, staré roušky nestačí,
  • používat je vždy v kancelářích, provozech, při jednáních, u zákazníků atd. Je lepší být středem útrpných pohledů „odvážných“, než zírat do stropu na JIPce nebo už nezírat vůbec,
  • používání čističek vzduchu s HEPA filtrem (odpovídá FFP3), snižují riziko přenosu v místnostech a nejde o drahé zařízení. Pokud mají i ionizátor, zapnout,
  • dezinfekce rukou, klik atd., kdykoliv to je možné,
  • omezit počet a délku fyzického potkávání lidí,
  • udržovat rozestupy.

Všechna tato opatření jsme v ABRA Software zavedli.

Věříme, že tak přispějeme k Vašemu bezpečnějšímu pocitu při kontaktu s námi a více ochráníme schopnost Vám co nejlépe poskytovat služby a software bez výpadků a karantén.

K nákupu ochranných prostředků můžete využít nabídky našich zákazníků:

Jestliže vaše firma není v seznamu a chtěli byste zde nabídnout svoje ochranné prostředky, kontaktujte nás.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ