O produktech

Legislativní verze ABRA Gen pro rok 2023

21. 12. 2022
Legislativní verze ABRA Gen

Tradičně na konci roku jsme pro vás připravili novou Legislativní verzi ABRA Gen. Hlavní novinkou verze 23.0.3 je podpora Hromadných exportů pro zdravotní pojišťovny. Mezi další novinky patří legislativní změny platné od ledna 2023, např. úprava redukčních hranic pro výpočet vyměřovacího základu – náhrady při nemoci. Dále přidání podpory zakládání elektronické DPN pro zaměstnance bez rodného čísla.

Na verzi 23.0.3 doporučujeme přejít před výpočtem mezd za mzdové období leden 2023.

Update na verzi 23.0.3 je možné provést z verzí 22.1.x a vyšší. Update naleznete na obvyklém místě na Zákaznickém portálu.

Další vybrané změny:

  • V agendě Zaměstnanci lze zadat nový druh slevy “Sleva za zastavenou exekuci“, která se dá použít poprvé v ročním zúčtování za kal. rok 2022.
  • V modulu Maloobchodní prodej byl upraven ovladač platebního terminálu CSOB.g3t , kde byla doplněna podpora pro platby cizí měnou (EUR, USD, GBP a PLN).
  • Na skladových dokladech bylo zamezeno editovat položky: Středisko, Zakázku, Obchodní případ a Projekt v případě, kdy existuje nadřazený doklad (MasterDocument) typu Účtenka a ta je uzavřena Uzávěrkou prodeje.
  • V agendě Objednávky přijaté byla vytvořena nová akce “Vytvořit -> Převodku výdej (bez čerpání)”.
  • Na hlavičky dokladů Daňový zálohový list vydaný (DZV) a Daňový zálohový list přijatý (DZP) byl přidán příznak (zatržítko) “Počítat uzávěrkový kurzový rozdíl“.

Podrobnější seznam nejdůležitějších oprav a vylepšení naleznete v online nápovědě.