Mobilní CRM je moderní nástroj pro obchodníky i manažery

23. 4. 2019
Aplikace Mobilní CRM pro obchodníky na cestách

Mobilní CRM je aplikace systému ABRA Gen pro mobilní telefony a tablety, díky níž mají obchodníci v terénu kdykoliv po ruce vše, co potřebují ke své práci. Přináší do obchodních jednání profesionalitu, zlepšuje organizaci práce a posouvá vztahy se zákazníky na novou úroveň. Bez složitého papírování, hledání, volání a dotazování mají obchodníci i manažeři na jednom místě vždy aktuální informace o zákaznících, produktech či skladových zásobách, ale také plány obchodních jednání, data o platební morálce, důležité dokumenty, záznamy z pracovních schůzek či důležité statistiky.

Mobilní CRM pro obchodníky na cestách

Jak Mobilní CRM funguje?

Mobilní CRM je aplikace na chytrý telefon či tablet (pro Apple iOS i Google Android), která přes webové API komunikuje online se systémem ABRA Gen. Informace v aplikaci odpovídají v reálném čase datům v ABRA Gen a naopak – informace zadané v aplikaci se ihned propisují do informačního systému. Minimalizuje se tak riziko omylů, chyb nebo prodlení.

Dokonalý obchodní partner

Obchodník může díky mobilní aplikaci vést jednání zcela „bezpapírově“. Od začátku do konce má aktuální informace o daném zákazníkovi a nemusí složitě obvolávat sklad kvůli dostupnosti zboží, vyhledávat v papírovém katalogu a ceníku, přepočítávat slevy a přepisovat zápisy z jednání.

V aplikaci se obchodní zástupce dokonale připraví na každé jednání a dle aktuální potřeby reaguje na vývoj u obchodního partnera. Výsledkem je spokojený zákazník a úspěšně uzavřená objednávka, která se propíše přímo do ABRA Gen a je pak neprodleně vyřízena díky automatizaci v samotném informačním systému.

Výhody mobilního CRM pro management

Také manažeři ocení informace o zákaznících na jednom místě, stejně jako přehled o činnosti a výkonu obchodníků či možnost plánování práce na obchodních případech a péče o zákazníky. Lze nastavit specifické obchodní či platební podmínky, nové osoby, odpovědnosti, úkoly či plánované aktivity.

Jak dosáhnout efektivní organizace práce

 • Přehledná domovská obrazovka zobrazuje naplánované či přidělené úkoly, otevřené obchodní případy, jednání, probíhající komunikace a nové příležitosti včetně aktuálního plánu aktivit.
 • Informace o firmách, provozovnách, osobách a kontaktech umožňují snadné fulltextové vyhledávání s velmi rychlou odezvou. Adresu lze přímo použít k navigaci na místo schůzky či pro plánovaní cest mezi jednotlivými schůzkami v daný den. Přímo z aplikace lze zákazníka kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky, případně si uvedené kontakty uložit do telefonu.
 • Historie veškeré komunikace týkající se zákazníka ve formě chatu, včetně komunikace jiných uživatelů systému ABRA Gen (hotline, servis). Při předání obchodního případu je tak celá historie jednání na jednom místě. Lze nastavit také požadované normy a kritéria komunikace, např. kontaktování VIP zákazníků alespoň 1x měsíčně apod. Veškeré akce se zobrazují na dashboardu aplikace.
Přehled o firmách a komunikaci v Mobilním CRM

Jak získat dokonalý přehled o procesech a výsledcích

 • Přijaté objednávky lze zobrazit v kartě zákazníka včetně stavu vyřízení a detailů s cenou, termínem dodání, přehledem nedodaného zboží a objednanými položkami – lze řešit objednávky položkově, stáhnout ve formě pdf a jednoduše přímo z aplikace sdílet.
 • Přehled vystavených nabídek včetně jejich stavu a osoby či oddělení, které objednávku vystavilo.
 • Zobrazení základních KPI ukazatelů– důležité kategorizační údaje aktualizované každý den, které lze zobrazit přímo z profilu zákazníka v aplikaci, např. tržby, faktury, pohledávky, nabídky nebo nastavené slevy.
 • Detailní reporty zákazníka z ABRA BI ve formě grafů či tabulek přehledně zobrazují informace dle nastavených kritérií – například přehled objednávaného zboží, historie objednávek, platební morálka, obrat za určité období, tržby včetně tzv. trendovosti, kterou lze efektivně využít v aktivním prodeji (reakce na ukončení odběru daného produktu apod.)
 • Reporty o práci obchodníka slouží ke kontrole efektivity, úspěšnosti a plánování – oslovené firmy, počet kontaktů, průběh komunikace, uzavřené objednávky, obrat, provize.
Přehled o objednávkách, nezaplacených fakturách a obratu vybrané firmy.

Jak vytěžit maximum z obchodních schůzek

 • Informace o zákazníkovi i o produktech na jednom místě – vždy aktuální podle ABRA Gen. Obchodník přichází na každé jednání dokonale připraven a může flexibilně reagovat a nabízet individualizovaná řešení.
 • Katalog produktů online zobrazuje podrobné specifikace, obrázky, ceny, typy, dostupnost dle skladů včetně rezervovaných položek nebo očekávaného naskladnění. Stejně jako ostatní nástroje lze i tyto funkce dle potřeby přizpůsobit potřebám konkrétní firmy (skrytí cen, zobrazení stejných produktů v Google vyhledávání apod.).
 • Zobrazené ceny produktů v katalogu odpovídají cenám dle skladů či středisek, a také již určeným obchodním i platebním podmínkám daného zákazníka, včetně započtení nastavených slev, forem úhrady či splatnosti. V objednávce lze případně přidat další, tzv. řádkovou slevu.
 • Vytvoření objednávky v aplikaci, která se automaticky propíše z karty zákazníka přímo do systému. Lze rozpracovat také více objednávek najednou a podle potřeby je později doplnit a odeslat. Během zadávání objednávky lze kontrolovat dostupnost, zobrazit fotografie i detailní specifikaci zboží, nastavit dopravu, balení i doplňující pokyny pro expedici nebo fakturaci.
 • Vytvořená objednávka je automaticky zpracována systémem dle nastaveného procesu ve skladu, účtárně atd. Jsou aplikovány konkrétní obchodní podmínky platné pro daného zákazníka. Objednávka je propojena s daným obchodníkem (výpočet provize, přehled o splněných úkolech a odpovědnosti).
 • Zápisy ze schůzek a důležité informace či pokyny lze zadávat přímo v aplikaci formou písemných poznámek, dokumentu, fotografie či zvukové nahrávky. Vybrané části komunikace mohou být předány k dalšímu zpracování (např. jako pokyny pro servisní oddělení či účtárnu). Záznam lze doplnit fotografií (závady, produktu, provozovny, dokumentu).

Jak ještě lépe pečovat o zákazníky

 • Nové obchodní příležitosti může v systému i aplikaci založit obchodník nebo management, a to včetně pravděpodobnosti úspěchu jednání či očekávaného odběru, uskutečněných kroků a nadcházejících úkolů, odpovědností.
 • Historie komunikace se zákazníkem umožňuje udržovat obchodní vztah živý, osobní a informovaný. Snadné předávání informací a řízení procesů díky viditelnosti informací pro ostatní osoby ve firmě.
 • Sdílení dokumentů přímo z aplikace usnadňuje komunikaci – odeslání faktury či objednávky na e-mail.
Nové obchodní příležitosti, přehled nabídek vydaných a možnost sdílení dokumentů, např. odeslání faktury e-mailem.