Aktuality

Možnosti podpory podniků související s koronavirem

20. 4. 2020
Podpora podniků v souvislosti s koronavirem

Díky našemu členství ve Svazu průmyslu a obchodu ČR vám nyní můžeme poskytnout důležité informace k opatřením vlády a dalších institucí pro podporu podnikání v souvislosti s koronavirem.

Shrnutí aktuálních informací obsahuje:

  • Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností.
  • Kompenzaci mzdových nákladů, tzv. kurzarbeit. Více také v manuálu pro zaměstnavatele.
  • Opaření v oblasti daní (liberační balíčky).
  • Zaměstnávání cizinců.
  • Finanční podporu a zvýhodněné úvěry vč. informací o záruce za úvěry komerčních bank a příspěvku na úhradu úroku od ČMZRB.
  • Podporu exportu vč. informace o balíčku opatření od EGAP.

Přečtěte si také podrobný Manuál pro firmy, jak žádat o kompenzace v programu Antivirus.

Jak v ABRA Gen připravit formulář Měsíčního vyúčtování náhrad mezd, který se přikládá k žádosti o finanční příspěvek na náhrady mezd v rámci programu Antivirus? Přečtěte si podrobný návod.

Všechna opatření na pomoc podnikatelům a živnostníkům shrnuje na svých stránkách také Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Vyhlášení druhé veřejné soutěže v programu The Country for the Future – zaměření COVID-19

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 2. dubna 2020 jednostupňovou veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích podle zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů v programu The Country for the Future, Podprogramu 3 „Inovace do praxe“. Tato veřejná soutěž je určena malým a středním podnikům a umožňuje významné pokrytí nákladů na využívání moderních způsobů výroby, jejího plánování, řízení a distribuce produktů podle principů konceptu Průmysl 4.0, a rovněž rozvoj nových oblastí digitalizace a její využití v průmyslu a službách.

Podpora ABRA Software

Informační systém ABRA Gen je univerzální platforma, kterou lze využít ve všech oblastech digitalizace firmy. Pomůžeme Vám například:

  • inovovat procesy ve výrobě
  • optimalizovat skladové procesy s využitím moderní aplikace Mobilní skladník a automatizovat expedici
  • využít nástroje e-commerce pro modernizaci online prodeje
  • aplikovat pokročilou automatizaci s využitím rozhraní API a informací z IoT

Spojujeme Česko

Jste firma a chcete nabídnout státu nebo dalším firmám pomoc? Nebo naopak potřebujete pomoc druhých firem? Vyzkoušejte online tržiště Covpoint. Stačí vybrat poptávku či nabídku, která vás zajímá a vyplnit kontaktní formulář. Covpoint vám obratem zašle ověřovací email a spojí vás s inzerentem na přímo.

Pevně věříme, že vám budou tyto informace užitečné pro úspěšné překlenutí současného krizového období. Na vaše dotazy, jak využít ABRA Gen a naše služby pro digitalizaci firmy, vám rádi odpovíme, prosíme kontaktujte naše obchodní oddělení.